Після вимкнень світла збільшилася кількість ДТП за участю пішоходів — патрульна поліція
В Україні після російських атак на енергосистему та, як наслідок, відключень електроенергії значно зросла кількість травмованих і загиблих пішоходів.
Про це нам розповів перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький.
За його словами, за місяць, з 10 жовтня по 10 листопада, трапилися 716 дорожніх пригод, у яких постраждали або загинули пішоходи. Понад 58% них відбулися в темний час доби.
«У цих 716 ДТП загинули 135 пішоходів, із них 102 людини загинули в темний час. До повномасштабного вторгнення більшість ДТП з пішоходами траплялася в денну пору», — зазначив він.
Він зауважив, що пішохід у темному одязі для водія стає помітним тільки з відстані 10-18 метрів. Цього недостатньо, щоби водій зміг вчасно зреагувати. Тому в темну пору доби пішоходам варто носити на одязі світловідбивні елементи.
«Ми також визначили основні перехрестя, на які виїжджають регулювальники під час аварійних та планових відключень електроенергії. У Києві таких перехресть понад 50. Але багато водіїв не знають елементарних жестів регулювальників», — додав Білошицький.
Як убезпечитися пішоходам і водіям під час вимкнення світла
Вимушені вимкнення вуличного світла позначаються на кількості аварій на дорогах.
Так, у Києві наприкінці листопада кількість загиблих у дорожніх аваріях під час вимкнень електроенергії зросла в шість разів. Поліція збільшує кількість регулювальників на перехрестях.
Правила дорожнього руху зобов'язують пішоходів в умовах недостатньої видимості носити світловідбивні елементи. Однак покарання за невиконання цього правила немає, тож громадяни часто його ігнорують.
Водночас водіям складно орієнтуватися на неосвітлених вулицях, адже ближнє світло від фар призначене насамперед для того, щоб побачити пішоходів. Воно не підсвітлює дорогу наскільки це потрібно, пояснюють автомобілісти.
А втім, правила дорожнього руху передбачають, що вмикати дальнє світло фар у населених пунктах можна. Однак обов’язково потрібно перемикатися на ближнє світло не менш ніж за 250 метрів до зустрічної автівки.