Південна Африка зобов’язана арештувати путіна, якщо він приїде на саміт БРІКС у серпні — ЗМІ

Південно—Африканська Республіка юридично зобов’язана виконати ордер на арешт президента рф володимира путіна під час його запланованого візиту до країни на саміт у серпні цього року.

Про це повідомляє британський телеканал Sky News.

Телеканал зазначає, що після повномасштабного вторгнення росії в Україну путін обмежив свої закордонні поїздки. Перший свій візит із початку повномасштабної війни він здійснив у червні 2022 року до Таджикистану і Туркменістану.

Однак, як повідомляють ЗМІ, цьогоріч у серпні путін має наміри відвідати Дурбан, друге за населенням і головне портове місто ПАР, де запланований саміт Абревіатура групи найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються: Бразилія, росія, Індія, КНР, ПАРБРІКС.

Південна Африка входить до числа 118 країн, які ратифікували Римський статут Міжнародного кримінального суду, а отже, юридично зобов’язана забезпечити виконання ордера на арешт путіна.

А втім, журналісти зазначають, що перспектива того, що президент ПАР Матамела Сиріл Рамафоса накаже військам заарештувати путіна, видається досить примарною.

2015 року ПАР відмовилася арештувати президента Судана Омара аль-Башира, на арешт якого також виданий ордер МКС.

Що передувало?

Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду в Гаазі видала ордер на арешт президента росії володимира путіна та російської уповноваженої у справах дітей марії львової-бєлової. Їх підозрюють у депортації українського населення, зокрема дітей.

В Офісі генпрокурора України пояснили, що відтепер путін має офіційний статус підозрюваного у скоєнні міжнародного злочину. А ордер на арешт означає, що за межами росії путіна мають право затримати та передати до суду.

Зеленим позначено країни, які ратифікували Римський статутWikipedia

Затримати його можуть на території країн, які ратифікували Римський статут. Україна його лише підписала, але не ратифікувала.