Північна Корея має намір запустити військовий супутник до кінця літа — прем’єр Японії
Японія має інформацію про те, що Північна Корея з 24 до 31 серпня планує запуск військового розвідувального супутника.
Про це пише японське інформаційне агентство Kyodo News із посиланням на слова прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіди.
Кішіда зазначив, що ще 31 травня Північна Корея спробувала запустити на орбіту так званий військовий розвідувальний супутник, проте запуск провалився і ракета впала приблизно за 200 кілометрів від південнокорейського острова Агочходонг у Жовтому морі.
У ніч проти 22 серпня берегова охорона Японії повідомила про наміри КНДР повторно запустити штучний супутник. Північна Корея нібито визначила три «морські небезпечні зони» на заході Корейського півострова та на сході від Філіппінського острова Лусон.
Проте усі три зони перебувають за межами Зона, прилегла до територіальних вод держави, у межах яких держава має виключні права, зокрема на розвідку, добування та управління всіма природними ресурсами у цьому регіонувиключної економічної зони Японії. Тож прем'єр-міністр Японії доручив детально проаналізувати план Північної Кореї та координувати дії зі Сполученими Штатами Америки й Південною Кореєю, щоб вимагати від КНДР відмовитися від планів запуску.
Кішіда сказав, що Японія вважає запуск ракети із супутником Північної Кореї еквівалентним запуску балістичної ракети, що порушує резолюції Ради Безпеки ООН.
Після невдалого запуску «супутника» Північної Кореї у травні міністр оборони Японії Ясукадзу Хамада наказав Силам самооборони Японії знищувати будь-які ракети Північної Кореї, які можуть перетнути територію Японії.
Протидія Північній Кореї
У серпні лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закликав своїх військових готуватися до можливої війни наступальним способом. Це відбувається на тлі планів Південної Кореї та Сполучених Штатів провести спільні військові навчання цього місяця.
Раніше, у травні, Кім Чен Ин разом із донькою проінспектував перший військовий супутник-шпигун країни, а також погодив «майбутній план дій». Уже 13 серпня США та Японія заявили про наміри спільно створити ракету для перехоплення гіперзвукової зброї, яку розробляє зокрема Північна Корея.