Північна Корея запустила ще щонайменше дві балістичні ракети. Це вже третє випробування за два тижні
14 січня Північна Корея запустила щонайменше дві балістичні ракети всього через кілька годин після того, як розкритикувала спроби США ввести нові санкції через попередні запуски.
Про це пише Reuters та Yonhap.
Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї заявив, що зафіксував дві балістичні ракети малої дальності, запущені на схід з провінції Північний Пхьонан, що на західному узбережжі Північної Кореї.
Японський уряд також заявив, що Північна Корея запустила об'єкт, який міг бути балістичною ракетою, а джерела в уряді стверджують, що снаряд, схоже, впав у водах за межами виключної економічної зони Японії, пише Kyodo News.
Це вже третє випробовування у Північній Кореї з початку 2022 року. Під час попередніх двох запускали гіперзвукові ракети, що здатні розвивати високу швидкість і маневрувати після запуску. На відміну від тесту 14 січня, тоді запускали по одній ракеті із провінції Чагандо.
Після перших двох запусків адміністрація президента США Джо Байдена ввела санкції щодо Північної Кореї. Там також закликали Раду Безпеки Організації Об’єднаних Націй вжити заходів проти кількох північнокорейців та організацій країни, яким закидають порушення резолюцій Ради безпеки про заборону розробки ракет та ядерної зброї.
Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що Сполучені Штати чітко дали зрозуміти, що не мають ворожих намірів щодо Північної Кореї і готові брати участь у переговорах без попередніх умов, але ці випробування «глибоко дестабілізують» ситуацію.
У Північній Кореї наполягають, що Вашингтон «захоплений своєю політикою ізоляції та придушення» КНДР.
У заяві, яку оприлюднило офіційне Центральне інформаційне агентство Північної Кореї, міністерство закордонних справ КНДР оголосило, що останній запуск гіперзвукової ракети був «реалізацією права на самооборону».
«Якщо США займуть таку конфронтаційну позицію, КНДР буде змушена реагувати на це більш рішуче і певно», ㅡ прокоментували там нові санкції.
Попри санкції, КНДР періодично випробовує нові ракети та заявляє про успіхи своєї ядерної програми. Ця країна розпочала свою ядерну програму ще в 1950-х роках. Спочатку їй активно допомагали Радянський Союз і меншою мірою Китай, але потім змогла вдосконалювати ядерний потенціал самостійно.
Через закритість Північної Кореї обсяг її ядерної програми точно не відомий. За оцінками Стокгольмського інституту дослідження проблем миру, йдеться про 30-40 робочих ядерних боєголовок. У Пхеньяна також є міжконтинентальні балістичні ракети, які, як там заявляють, можуть досягти території Сполучених Штатів.
Лідер КНДР Кім Чен Ин стверджує, що ядерна програма Північної Кореї є гарантією її вічної безпеки й захищеності від ворогів.