Пивоварню Шульца в Києві, на місці якої планують збудувати мечеть, внесли до культурної спадщини міста
Комплекс промислової архітектури кінця ХІХ століття — пивоварню Карла Шульца — визнали об’єктом культурної спадщини Києва. Раніше повідомлялося, що на місці пивзаводу планують збудувати мечеть на 5000 людей, ісламський культурно—діловий центр і школу.
Про це йдеться на сайті Київської міської державної адміністрації.
Як розповіла директорка Департаменту охорони культурної спадщини Києва Марина Соловйова, будівлі на території історичної пивоварні не перебували на обліку об’єктів культурної спадщини, однак сам пивзавод має історико-культурну цінність і внесений до переліку об’єктів ХІХ-ХХ століть, яким може загрожувати знищення або пошкодження.
Соловйова заявила, що підписала наказ щодо занесення пивоварні Шульца до переліку об’єктів культурної спадщини Києва. Окрім того, за її словами, тепер історична будівля має статус щойно виявленого об’єкта культурної спадщини.
Директорка департаменту наголосила, що будівля опинилася під загрозою знищення.
У КМДА розповіли, що в лютому 2023 року пивоварню Шульца почали розбирати будівельники. Однак роботи зупинила Київська міська прокуратура.
Що планують збудувати на місці пивоварні?
Департамент охорони культурної спадщини не пише, хто і для чого розбирав будівлю пивоварні.
Однак у лютому на сторінці благодійної організації «Фонд Національного Добробуту Криму» в Facebook повідомляли, що за адресою проспект Голосіївський, 8, де розташована будівля колишньої пивоварні, планується звести кримськотатарський культурний центр.
Тоді у Фонді заперечили інформацію про демонтажні чи інші роботи на території. Також там покликалися на те, що на території відсутні пам’ятки культурної спадщини, занесені до Державного реєстру нерухомих пам’яток України або взяті на облік відповідно до законодавства.
«Філософія нашої організації в тому, щоб не знищувати, а навпаки — збільшувати культурну спадщину нашого міста. Над цим і працюємо», — заявляли у Фонді.
На сайті організації можна знайти ескізи майбутнього культурного центру. Зокрема, на його території планується збудувати мечеть на 5000 людей і школу на 200 учнів. Загальна площа будівництва сягатиме орієнтовно 30 тисяч метрів квадратних.