Поблизу Маріуполя супутник зафіксував уже третю братську могилу, понад 200 метрів у довжину — «Схеми»

Біля обложеного Маріуполя супутник зафіксував уже третє місце масового поховання — на території кладовища окупованого російськими військами селища Старий Крим, що за 5 км від міста. Довжина траншей сягає більше ніж 200 метрів.

Про це повідомляють «Схеми» («Радіо Свобода»).

Перші викопані траншеї на території Старокримського кладовища з’явилися 24 березня — вже після того, як селище окупували російські військові. На супутниковому знімку Planet можна побачити, що траншеї тоді сягали 60-70 метрів завдовжки.

На супутниковому знімку від 7 квітня, за два тижні, місце поховання збільшилося, а частину траншей закопали. На знімку за 24 квітня видно нові траншеї, а протяжність місця масового поховання збільшилася до понад 200 метрів.

Порівняння супутникових знімків Planet масового поховання у селищі Старий Крим біля Маріуполя за 24 березня та 24 квітня 2022 року«Схеми» («Радіо Свобода»)

Міський голова Маріуполя Вадим Бойченко сказав «Схемам», що владі відомо про те, що окупанти вивозять тіла загиблих маріупольців на територію Старокримського кладовища, де ховають їх у місцях масового поховання.

«Нам відомо про ці братські могили, бо ці фашисти — і в мене немає інших слів — залучають для поховання місцеве населення за їжу. Вони нам і повідомили, що треба "трудогодини" напрацювати, щоб тобі дали їжу, воду... Зараз у Маріуполі недостатньо гуманітарки, яку вони завозять, тому люди вимушені це робити», — розповів Бойченко.

Селище Старий Крим перебуває під окупацією військ рф із 10 березня. Відстань до Маріуполя — 5 кілометрів.

Раніше супутник зафіксував два місця масового поховання поблизу Маріуполя: у Мангушіна захід від міста й у селі Виноградне – на схід.

Міськрада Маруіполя 25 квітня заявила, що окупанти намагаються приховати масштаби геноциду в місті. Для цього братську могилу в Мангуші вони маскують «табличками». За попередніми оцінками міськради, у Мангуші поховали від 3 до 9 тисяч маріупольців.

Таблички на братській могилі в МангушіМаріупольська міська рада

Яка ситуація в Маріуполі?

Місто, яке майже два місяці заблоковане російськими військами, фактично знищене. За попередніми оцінками місцевої влади, у Маріуполі загинули приблизно 20 тисяч цивільних людей. Частину маріупольців примусово вивозять на територію невизнаної «ДНР» або до росії, у них забирають українські документи й відправляють у так звані фільтраційні табори.

Нині на заводі «Азовсталь», який досі штурмували російські війська, залишаються заблокованими українські захисники, серед яких орієнтовно 500 поранених, і приблизно тисяча цивільних мешканців міста, зокрема жінки та діти. 20 квітня захисники заявили, що готові евакуюватися за підтримки третьої сторони. Того ж дня президент Владимир Зеленський заявив, що Україна готова обміняти полонених російських військових на людей з Маріуполя.

21 квітня завдяки гуманітарному коридору з Маріуполя вдалося виїхати чотирьом евакуаційним автобусам. Люди заночували в Бердянську й прибули в Запоріжжя.