Поліцейський сім разів вистрілив у спину чорношкірого американця. Мін'юст США не вбачає в цьому перевищення сили
Минулого року у США поліцейський Рустен Шескі сім разів вистрілив у спину чорношкірого Джейкоба Блейка який, як зазначається, чинив опір правоохоронцям і мав при собі ніж. У результаті поранений Блейк залишився частково паралізованим. Але Міністерство юстиції США не висуватиме обвинувачення поліцейському.
Про це пише Reuters.
Інцидент трапився ще 23 серпня 2020 року. Тоді правоохоронці приїхали на виклик про ймовірне побутове насильство. За даними правоохоронців, викликала поліцію мати трьох дітей Блейка — Лакіша Букер. Того дня відбувалося святкування дня народження одного з синів пари.
Жінка не хотіла, щоб Блейк був присутній, але погодилася, щоб він провідав сина. Тоді ж між жінкою та сусідами стався конфлікт. Як розповів сам чоловік, він хотів забрати дітей подалі від сварки, тож узяв ключі орендованої Лакішою машини та готувався від'їхати з ними.
Тоді жінка зателефонувала в поліцію та поскаржилась, що Блейк не віддає їй ключі від автівки, а також зауважила, що його «не має тут бути». Як пише CNN, жінка вже не вперше просила про допомогу з цього приводу.
Блейк, своєю чергою, на той час вже мав умовний термін за два випадки хуліганства. На місці поліцейські намагалися його затримати, але той, за даними поліції, чинив опір. Про інцидент стало відомо завдяки відео, яке записали очевидці та яке пізніше широко поширилося соцмережами й навіть спричинило протести.
На записах видно, як кілька поліцейських, тримаючи у руках пістолети, слідують за чорношкірим чоловіком. Коли той підходить до своєї машини та відчиняє двері, у його спину сім разів стріляє поліцейський.
Шість куль влучило в Джейкоба Блейка, залишивши його частково паралізованим. За словами очевидців, стрілянина сталася на очах у його дітей, які були у машині.
У поліції наполягали, що Рустен Шескі діяв у межах самозахисту, оскільки Блейк нібито чинив опір та мав при собі ніж, який потім, за повідомленням правоохоронців, знайшли поруч з місцем інциденту.
У березні цього року Блейк подав федеральний позов про порушення його громадянських прав проти Шескі, звинувативши офіцера у використанні надмірної та непотрібної сили.
Утім, Міністерство юстиції США заявило, що не буде висувати обвинувачення проти поліцейського, оскільки не має достатньо доказів того, що той «навмисно застосував надмірну силу».
Про це рішення вже сповістили родину Блейка. Його батько заявив, що не погоджується з ним: «Хіба сім пострілів у спину це не занадто?».