Поліція Гаїті застрелила чотирьох підозрюваних в убивстві президента, ще двох — затримала

На Гаїті поліцейські 8 липня застрелили чотирьох підозрюваних в убивстві президента країни Жовенеля Моїза, ще двох — затримали. Напередодні в країні оголосили стан облоги, який надав правоохоронцям розширені повноваження.

Про це повідомили посол Гаїті у США Бокчіт Едмонд (цитує CNN) та керівник поліції Гаїті Леон Шарль (цитує The New York Times).

Як повідомив Шарль, підозрюваних убили під час перестрілки, коли їх намагалися затримати. Правоохоронці також звільнили трьох поліцейських, яких зловмисники взяли в заручники.

За словами посла, усі підозрювані є іноземцями. Наразі поліція Гаїті намагається визначити їхнє походження. «Ми намагаємося вжити заходів для визначення тих, хто брав участь у цьому жахливому акті», — сказав Едмонд.

Проте посол припустив, що місцеві жителі допомагали підозрюваним — надали їм транспорт, яким зловмисники дісталися до резиденції президента. Проте як убивці проникли в будівлю, посадовець поки не знає.

Також Едмонд зазначив, що дружина вбитого президента Мартін Моїз, яку поранили під час нападу, перебуває у стабільно критичному стані. Її вивезли на лікування до США.

Що передувало?

Уночі 7 липня на Гаїті у своїй резиденції був убитий президент країни Жовенель Моїз. Невідомі штурмували резиденцію президента приблизно о першій ночі за місцевим часом (08:00 за Києвом). Вони пробралися у будинок і застрелили Моїза.

Прем'єр Гаїті Клод Жозеф заявив, що тимчасово виконуватиме обов'язки президента. Він оголосив у країні «стан облоги». Це означає, що всі кордони будуть закритими, а також тимчасово вводяться окремі положення воєнного стану. Наприклад, військові та національна поліція Гаїті отримають розширені повноваження.

53-річний Жовенель Моїз був при владі з лютого 2017 року — після того, як його попередник Мішель Мартеллі пішов у відставку.

Моїза звинувачували в корупції та організації нападів на опонентів; його перебування при владі позначилося постійними антиурядовими протестами.