Поліція ідентифікувала 19 із 23 загиблих внаслідок ракетних ударів по Вінниці. Безвісти зниклими вважають ще 8 людей
Національна поліція ідентифікувала 19 із 23 загиблих унаслідок російських ракетних ударів по Вінниці 14 липня. Безвісти зниклими досі вважаються 8 людей.
Про це повідомив близько опівдня 15 липня голова Нацполіції Ігор Клименко.
Він зазначив, що 14 родичів безвісти зниклих після ракетного удару людей здали свої біологічні зразки. Фахівці вже провели понад 200 порівнянь виділених ДНК-профілів. 12 із 19 ідентифікованих осіб опізнали за допомогою технології швидкісного встановлення ДНК.
Клименко розповів, що загалом по медичну допомогу звернулися 183 потерпілі, 82 з них госпіталізували. Серед поранених — 4 дитини.
«Серед жертв росії троє дітей: 4-річна дівчинка та двоє хлопчиків 7 та 8 років. Один із хлопчиків у момент атаки проходив обстеження у медичному центрі. Він загинув разом із мамою. Інший чекав дядька в припаркованому авто та потрапив у вогняну пастку. Родича цього хлопчика відкинуло вибуховою хвилею, нині він госпіталізований. В лікарні у важкому стані також перебуває і мати 4-річної загиблої дівчинки», — повідомив глава поліції.
Ракетний удар по Вінниці
Близько 10:45 14 липня у центрі Вінниці зафіксували «прильоти» російських ракет. У Командуванні Повітряних сил України розповіли, що окупанти поцілили по місту з акваторії Чорного моря крилатими ракетами «Калібр» із підводного човна. Зенітно-ракетні війська ПС ЗСУ знищили дві ракети.
У ДСНС наголошують, що росіяни вдарили в людне середмістя Вінниці, а саме в паркувальний майданчик поблизу будинку побуту «Ювілейний» та медично-діагностичний центр. На місці прильотів виникла пожежа. Вогонь перекинувся й на автостоянку, там горіли близько 50 автомобілів.
Президент Володимир Зеленський назвав обстріл Вінниці відкритим терористичним актом. 15 липня у Вінницькій області оголошено днем жалоби за загиблими внаслідок удару. У місті затримали понад 20 людей, яких перевіряють на причетність до коригування обстрілу.