Поліція та ДСНС з 24 лютого вилучили майже пів мільйона вибухонебезпечних предметів

З початку повномасштабного російського вторгнення лише поліція та Державна служба з надзвичайних ситуацій вилучили понад 480 тисяч вибухонебезпечних предметів.

Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.

Він розповів, що з 24 лютого працівники ДСНС вилучили понад 300 тисяч вибухонебезпечних предметів, а вибухотехніки Національної поліції — більш як 180 тисяч таких предметів.

Президент зазначив, що загалом в Україні ця кількість ще більша, адже розмінування проводять й інші державні служби та армія.

«Це один із найважливіших напрямів нашої комунікації з партнерами. Окрім усього іншого, ми маємо зібрати максимум глобальних можливостей, щоб якнайшвидше подолати російський мінний терор», — сказав Зеленський.

Що передувало?

Через велику площу замінованих територій в Україні регулярно стаються випадки підривання людей на вибухівках. Наприклад, у Херсонській області 7 грудня під час проведення стабілізаційних заходів на мінах підірвалися поліцейські: четверо правоохоронців загинули, серед них — голова Управління поліції Черкащини; ще четверо — зазнали поранень.

А 12 грудня група піротехніків підірвалася на вибухівці на Донеччині. Через це троє людей загинули, ще двоє — зазнали поранень. Президент Володимир Зеленський заявив, що «мінний терор» буде серед звинувачень проти росії.

«Це та форма російського терору, якій доведеться ще роками протидіяти. Терористи свідомо намагаються залишити після себе якнайбільше смертельних пасток. Закопаних "фугасів", розтяжок, замінованих будівель, машин та інфраструктури... Я впевнений: це буде серед пунктів обвинувачення проти росії за агресію — саме мінний терор», — сказав президент.

Вибухові предмети

Рятувальники попереджають, що нерозірвані снаряди можуть бути в покинутих будинках, просто неба, на полях, у лісах, на узбіччях доріг, дитячих майданчиках.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч та повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.

На сайті ДСНС можна знайти, який вигляд мають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.