Поліція за місяць виявила 13 потерпілих від сексуального насильства окупантів на Київщині
За місяць роботи на Київщині спеціальна поліцейська мобільна група виявила ще 13 потерпілих від сексуальних злочинів, які вчинили російські військові.
Про це повідомила заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.
Загалом за місяць правоохоронці опрацювали 21 населений пункт, опитали близько 340 людей та розпочали досудове розслідування у двох кримінальних провадженнях за фактами вчинення зґвалтувань російськими окупантами.
З 10 травня спеціальна поліцейська мобільна група працює також на Сумщині. Далі планують розширювати роботу на інші деокуповані області.
За словами Павліченко, спеціалісти такої групи мають досвід роботи з постраждалими від насильства, а також роботи з дітьми. Поліцейські та психологи спілкуються з місцевими жителями, а також інформують та роз’яснюють куди потрібно звернутися по допомогу.
Загалом щодо документування та розслідування сексуальних злочинів поліція працює у двох напрямках: перевіряє всю інформацію онлайн та опрацьовує населені пункти, які були під окупацією.
Нагадаємо, у квітні омбудсменка Людмила Денісова повідомляла про приблизно 25 дівчат, яких російські військові ґвалтували під час окупації Бучі на Київщині. З того часу надходили й інші повідомлення про сексуальне насильство з боку окупантів. Повідомлення отримують, зокрема, через гарячу лінію безплатної психологічної допомоги. За словами Денісової, тільки протягом 17 травня постраждалі здійснили 56 дзвінків, зокрема й щодо зґвалтувань дітей.
Якщо ви стали свідком чи жертвою обстрілів або інших злочинів росії в Україні, повідомте про це на державний ресурс.
Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства під час війни?
- За можливості знайдіть для себе безпечніше місце.
- Зверніться по медичну допомогу та для фіксації тілесних пошкоджень і стану здоров’я до закладів охорони здоров’я за номером 103.
- Повідомте про злочин органи влади (Нацполіцію — за номером 102; прокуратура — дані по регіонах; військову адміністрацію за місцем вчинення злочину або за місцем перебування).
- Максимально задокументуйте злочин. За можливості проведіть фото/відео фіксацію, знайдіть можливих свідків. У разі потреби зверніться по психологічну та юридичну підтримку.
Що робити, якщо ви постраждали від сексуального насильства на окупованих територіях?
В такому разі повідомте про злочин Офіс генпрокурора на:
- телефонну лінію щодо злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту: 096-755-02-40 (Viber, WhatsApp, Telegram, Signal);
- електронну пошту conflict2022@gmail.com. У листі потрібно зазначити ПІБ та засоби електронного зв'язку.
Де отримати психологічну та юридичну підтримку?
- Контактний центр надання безоплатної правової допомоги: 0-800-213-103 або сайт www.legalaid.gov.ua;
- урядовий контакт-центр 1547 або сайт www.1547.ukc.gov.ua;
- національна гаряча лінія з запобігання домашньому насильству, торгівлі людьми та гендерної дискримінації — 116-123 або www.facebook/com.lastrada.ukraine.