Поліція знайшла десяток підроблених COVID-сертифікатів завдяки неправильно припаркованій машині

Поліція в Рівненській області викрила 18—річного хлопця із підробленими сертифікатами про вакцинацію проти коронавірусу завдяки неправильно припаркованій машині. Правоохоронці майже випадково знайшли фейкові документи в салоні.

Про це повідомили у пресслужбі поліції.

Ввечері 29 жовтня екіпаж мобільної групи з реагування на домашнє насильство помітив на вулиці Пушкіна у Рівному легковик Seat Ibiza, припаркований із порушенням правил.

Інспектори вирішили вказати водієві на порушення та підійшли до авто. У салоні, окрім 18-річного водія, були ще люди, а через їхню нервову реакцію правоохоронці запідозрили, що у машині можуть бути заборонені до обігу речі.

Правоохоронці провели поверхневу перевірку салону на підставі ст. 34 закону «Про Національну поліцію» і знайшли сертифікати про щеплення від COVID-19, але QR-код на документах не зчитувався.

Тоді на місце негайно викликали слідчо-оперативну групу, яка оглянула та вилучила 13 сертифікатів з ознаками підроблення. Хлопець пояснив поліції, що замовив «документи» для себе та друзів через месенджер. Вартість одного «сертифіката» становила тисячу гривень.

Наразі правоохоронці внесли відомості за використання завідомо підроблених документівч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України до Єдиного реєстру досудових розслідувань. 18-річному жителю обласного центру за використання завідомо підроблених документів загрожує до двох років обмеження волі.

У межах кримінального провадження дізнавачі спільно з працівниками карного розшуку та кіберполіцейськими проводять слідчо-розшукові заходи для встановлення точного порталу продажу сертифікатів та IP-адрес.

Боротьба з підробними довідками

В Україні останнім часом регулярно виявляють шахрайські схеми з довідками про вакцинацію проти коронавірусу, ПЛР-тестування чи сертифікатами. Правоохоронці викривали на махінаціях представників турагентствмедиків і просто ділків.

Через це українська влада готує законопроєкт про посилення відповідальності за підробку медичних документів. 22 вересня уряд уже схвалив розроблений фахівцями МОЗ відповідний проєкт закону й подав його до Верховної Ради.

Паралельно з цим МОЗ разом із Нацполіцією та СБУ виявляють і розслідують випадки підроблення документів про вакцинацію.