Понад 200 міст України подали ініціативи по розробці інфраструктури міста — керівниця «Громадського проекту»
Ідея громадськості по розвитку міст України активно подаються до розгляду «Громадському проекту». За соціальні проекти голосує більше ніж 2% населення міста. Найпопулярнішими серед проектів є будівництво спортивних майданчиків, ремонт шкіл, лікарень, обладнання міста велопарковками та вайфай—простором
Ідеї громадськості по розвитку міст України активно подаються до розгляду «Громадському проекту». За соціальні проекти голосує більше ніж 2% населення міста. Найпопулярнішими серед проектів є будівництво спортивних майданчиків, ремонт шкіл, лікарень, обладнання міста велопарковками та вайфай-простором.
Про це в ефірі Громадського розповіла Катерина Борисенко, керівниця проекту «Громадський проект».
«Ми дуже раді, що в конкурсі взяли участь більше ніж 200 міст України. До списку міст-бажаючих попали як традиційно Київ та Львів, так і маленькі міста як Баранівка та Ахтирка. Особливо ми раділи, що навіть Краматорськ проявив ініціативу», — сказала Борисенко.
За її словами, подібний проект по підтримці ініціатив в Україні функціонує лише рік. З фінансуванням допомагає міська влада, яка виділяє бюджет на розбудову міста.
«У нас зараз 5 міст надали свої проекти на голосування. Серед тематики переважає спорт. У львові 60% проектів в області спорту. В основному це ідеї по будівництву спортивних майданчиків», — зазначила керівниця проекту.
Вона також додала, що за рейтингом потреб у Чернівцях на 2 місті культура. У Києві лідирує спорт, комунальне господарство, культура та медицина.
«У цьому році на реалізацію проекту виділили 50 мільйонів. Максимальний бюджет для одного проекту – мільйон гривень. Тобто з нашим бюджетом переможців буде не менше 50», — сказала Борисенко.
У Києві наразі подали 142 проекти. Зараз за кількістю поданих проектів лідирує Львів.
«Ми очікуємо, що їх буде більше. Тому що 90% проектів подається в останній день. Проте у тих, хто зреагував та подав свої ідеї раніше — більше шансів на переробку певних деталей», — наголосила Катерина Борисенко.
Вона також зауважила, що головне для комісії — лише відкинути ті проекти, які неможливо реалізувати технічно, а не тому, що вони не подобаються.
Основною причиною відмови у реалізації ініціатив є недоліки в документації, технічна неможливість реалізації або якщо бюджет пропонованого проекту перевищив допустимий максимум.