Понад половина молодих людей у 10 країнах світу вважає людство приреченим через зміни клімату — опитування
Молоді люди у десятьох країнах світу стурбовані змінами клімату та бездіяльністю урядів. 56% опитаних вважають, що людство приречене на загибель.
Про це повідомляє BBC.
Опитування проводили серед 10 тисяч людей від 18 до 25 років у 10 країнах світу: Великій Британії, Франції, Португалії, Фінляндії, США, Австралії, Бразилії, Індії, Нігерії та на Філіппінах. Наразі дослідження проходить експертну оцінку та буде опубліковане у Lancet Planetary Health.
Так, 83% опитаних погодилися, що люди не піклуються про планету. Майже 60% опитаних сказали, що вони надзвичайно або дуже стурбовані змінами клімату, 45% заявили, що переживання за планету вплинули на їхнє повсякденне життя.
75% молодих людей лякає майбутнє, а 56% зазначили, що вважають людство приреченим до загибелі. Багато опитаних розповідали про страх, гнів, відчай, горе і сором через зміни клімату, деякі також говорили про надію.
Один з учасників дослідження заявив таке: «Я не хочу помирати, але не хочу й жити у світі, де не турбуються про дітей і тварин».
Лише 31% опитаних заявив, що урядам можна довіряти у боротьбі зі змінами клімату, однак більшість таку думку не поділяють. Частина опитаних заявляє про бездіяльність влади, а також каже, що відчуває себе зрадженими та покинутими політиками та дорослими.
Автори опитування зазначають, що хронічний стрес через зміни клімату може збільшити ризик психічних і фізичних проблем у молоді. Аналітики кажуть, що молодь хвилюється, оскільки на власні очі бачить наслідки глобального потепління, наприклад, пожежі та повені.
За оцінками Міжурядової групи з питань зміни клімату при ООН, до середини ХХІ століття середня температура у світі зросте на 1,5 градуса за Цельсієм. Це теоретично допустима норма, перевищення якої призведе до катастрофічних наслідків для природи і неприйнятних змін у різних сферах людського життя.
Якщо ж темпи зростання викидів, спричинені найбагатшими людьми світу, залишатимуться такими, як зараз, до 2050 року температура зросте ще на 1,5 градуса за Цельсієм — навіть якщо решта світу знизить рівень шкідливих викидів до нуля.