Попередньою причиною авіакатастрофи в Індонезії називають проблему з двигуном та дії пілотів — WSJ

Попередньою причиною катастрофи літака Sriwijaya Air, що сталася 9 січня в Індонезії, називають відмову системи постачання палива в один із двигунів та реакцію пілотів на проблему.

Про це передає Wall Street Journal з посиланням на джерела, ознайомлені з розслідуванням.

Із «чорних» ящиків літака вдалося отримати інформацію щодо польоту. Згідно з цими даними, система, яка регулює потік палива та тягу в одному з двох двигунів, не працювала належним чином, розповіли джерела. Відповідно до інструкцій, пілоти мали вимкнути цей двигун.

Літак Boeing 737 може летіти й на одному двигуні, а пілоти обов’язково тренуються для здійснення таких польотів. Водночас, як кажуть джерела, пілоти порушили інструкцію та спробували відновити подачу палива.

У цей момент керування літаком було дуже складним через різницю в тязі двигунів. Це потенційно могло відвертати пілотів від дотримання безпеки польоту. Експерти також кажуть, що у літака міг раптово вимкнутися автопілот, і через це аеродинамічні сили могли опустити ніс літака та ускладнити керування. Джерела видання підтверджують, що слідчі розглядають варіант вимкнення автопілота.

Проте слідчі поки не розшифрували записи з кабіни пілотів, щоб точно встановити, якою була їх реакція на проблеми в роботі двигуна.

Що сталося?

9 січня пасажирський літак компанії Sriwijaya Air розбився у Яванському морі. Зв'язок із літаком зник через чотири хвилини після його вильоту з аеропорту Джакарти. Наразі триває пошуково-рятувальна операція, яку організувала влада країни.

Літак прямував із Джакарти до іншого міста в Індонезії — Понтіанак. Рейс SJ182 виконував літак Boeing 737-500, який здійснює польоти з 1994 року. Зазначимо, що це не літак Boeing 737 Max, польоти якого зупиняли з березня 2019 року через дві катастрофи, зокрема в Індонезії.

Авіакомпанія Sriwijaya Air заявила, що рейс мав тривати 90 хвилин. Як розповів міністр транспорту Індонезії CNN Indonesia, на борту перебували 50 пасажирів і 12 членів екіпажу. Семеро пасажирів — діти та троє немовлят. Українців на борту не було.