Порошенко знову не прийшов на допит у справі «Медведчука-Козака» — перенести дату попросили його адвокати
Допит п'ятого президента України та чинного народного депутата від партії «Європейська Солідарність» Петра Порошенка як свідка в кримінальному провадженні щодо Віктора Медведчука і Тараса Козака перенесли на прохання адвокатів.
Про це повідомив речник Служби безпеки Артем Дехтяренко у коментарі «Укрінформу».
«Народного депутата Петра Порошенка викликали на допит до СБУ, який мав відбутися 31 травня о 15.00. Але на прохання його адвокатів допит перенесено на іншу дату цього тижня», — повідомив він.
Яку дату призначили тепер, у СБУ не уточнили.
Слідчі вже викликали Порошенка на допит 27 травня для «всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження». Оскільки депутат не з’явився, його викликали повторно — на 31 травня 2021 року.
Що це за справа?
11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та народному депутату від ОПЗЖ Тарасові Козаку. Медведчука підозрюють у державній зраді та порушенні законів і звичаїв війни. 13 травня суд обрав Медведчуку запобіжний захід у формі цілодобового домашнього арешту. Апеляція його не змінила.
До того, 19 лютого, Рада нацбезпеки і оборони України ввела санкції проти Медведчука та Козака. Обмеження застосували у зв'язку з розслідуванням СБУ щодо фінансування тероризму.
Крім того, 17 травня журналісти-розслідувачі проєкту Bihus.Info оприлюднили записи про зв'язки Віктора Медведчука з Петром Порошенком, бойовиками та російськими чиновниками. Водночас своїх джерел отримання записів у виданні не розкривають.
Із записів випливає, що вже з червня 2014 року Медведчук «прописався» в Адміністрації тодішнього президента й вів переговори з бойовиками від її імені.
У Bihus.Info вважають, що роль перемовника з бойовиками Медведчуку визначили в Кремлі, однак українська влада не заперечувала. З Порошенком, за словами кума Путіна, він зустрічався, бувало, і ввечері, і вночі. Крім того, Медведчук у розмовах запевняв, що здатен впливати на президента України. Детальніше про розслідування Bihus.Info читайте у нашому матеріалі.
22 травня в Службі безпеки повідомили, що їхні експерти розпочали перевірку справжності оприлюднених журналістами записів.