«Порушують умови меморандуму»: влада Києва скаржиться на три компанії, що пропонують прокат електросамокатів
У Київській міській державній адміністрації заявили про порушення умов меморандуму трьома операторами прокату електросамокатів: BikeNow, Bolt та Zelectra.
Про це повідомив заступник голови КМДА Костянтин Усов.
За його словами, прокатники досі не нанесли трафарети на місця паркування самокатів. Вони також нібито порушують умови повної заборони руху в деяких пішохідних зонах столиці: на Пейзажній алеї, пішохідній частині вулиці Сагайдачного та у парку Шевченка.
«Але найголовніше — частина операторів самовільно змінили карту зон обмеження швидкості до 14 км/год і виключили з території такого обмеження частину історичного центру Києва», — наголосив Усов. У КМДА закликали компанії усунути ці порушення до 15 жовтня.
Ми звернулися до згаданих компаній по коментар, відповідь очікуємо.
Про який меморандум йдеться?
У червні 2021 року КМДА підписала меморандум із сервісами прокату електросамокатів. Швидкість такого транспорту значно обмежили, його також заборонили паркувати у визначених зонах.
Документ підписали представники всіх семи компаній, які сьогодні надають послуги прокату електросамокатів у Києві: Bolt, Kiwi, Scroll, BikeNow, Zelectra, Jet та Vzhooh.
Домовилися про:
- зменшення максимальної швидкості з 30-35 км/год до 20 км/год. У спеціально визначених (зелених, пішохідних та історичних) зонах швидкість має сягати не більше як 14 км/год;
- запровадження зон, де буде заборонено залишати самокати (історичний центр, зони навколо дипломатичних установ, окремих державних органів, правоохоронних органів, а також суб’єктів, які ведуть свою діяльність у галузі національної безпеки і оборони);
- запровадження спеціального переліку зон, де сам додаток заборонятиме їздити. На під’їзді до цих зон самокат буде вимикатися (Пейзажна алея, пішохідна частина вулиці Сагайдачного, деякі релігійні та чутливі зони, наприклад, кладовища, а також частина зон навколо органів державної влади);
- впорядження точок ранкового старту. 1025 точок будуть у всіх районах Києва на чітко затверджених паркомісцях і розраховані на 5 і 10 самокатів. Лише з них самокати муситимуть стартувати;
- страхування користувачів самокатів операторами на випадок нещасних випадків і травм. Поліс має покривати витрати на медичну допомогу та лікування, а також шкоду, завдану майну третіх осіб — із покриттям від 100 тисяч гривень.