Посли країн ЄС узгодили шостий пакет антиросійських санкцій. Що він передбачає?
Посли країн Євросоюзу узгодили шостий пакет антиросійських санкцій, який включатиме значне обмеження на імпорт російської нафти.
Про це повідомили на сторінці французького головування у ЄС.
Новий пакет обмежень передбачає таке:
- Заборона на імпорт нафти з росії морем. Це обмеження разом із окремими рішеннями Німеччини та Польщі знизить імпорт російської нафти на 92% до кінця 2022 року. До всього, посли домовилися якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти з росії нафтопроводом.
- Санкції проти представників силового і військового апарату (пов’язаних зокрема з різаниною в Бучі), підприємств промислового та технологічного сектору, пов'язаних із російською агресією, олігархів, суб'єктів російської пропаганди та членів їхніх сімей.
- Відключення від системи SWIFT одного білоруського та трьох російських банків, насамперед «Сбербанку».
- Розширення заборон на експорт до росії, особливо хімії та високотехнологічних товарів.
- Заборона на надання послуг російському нафтовому сектору.
- Заборона трьох російських ЗМІ, які займаються поширенням пропаганди.
- Заборона на надання консультаційних послуг російським операторам.
«Інтерфакс-Україна» з посиланням на джерело серед дипломатів повідомляє, що посли країн ЄС таки вирішили виключити з шостого пакета санкцій голову російської православної церкви патріарха кирила. Напередодні Bloomberg писав, що це рішення лобіювала Угорщина.
Пакет планують оприлюднити 3 червня в Офіційному журналі ЄС.
Постачання нафти
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купує в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилає рф 400 млн доларів. Це становить близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.
Попередній пакет санкцій
Рада ЄС схвалила п'ятий пакет санкцій 8 квітня. Нові обмеження передбачали заборону на імпорт вугілля з серпня 2022 року (імпорт вугілля в ЄС зараз становить близько 8 млрд євро на рік). Також заборонялося надавати доступ до портів ЄС суднам, зареєстрованим під прапором росії, хоча і з певними винятками. Крім того, тоді розширили персональний санкційний список.