Посли прилетіли. Репортаж про з'їзд дипломатів
– Ви звідки прилетіли?
– З Південної Африки?
– А ви?
– З сонячного Душанбе?
– Я з Москви
– Я з Ростова
– А я з Відня
– Я посол України в Кореї… 12 годин летів з Сеула
– Складно в Ростові?
– Та ні, весело… Якщо ж серйозноі, найбільші справи – це українські політв’язні. Щодн на консульський прийом приходить по 50-60 людей, - говорить Генеральний консул України в Ростові-на-Дону Віталій Москаленко.
Понад вісімдесят українських послів з усьго світу – від Індонезії до Мексики, Південної Африки до Канади – на три дні зібралися у Києві.
Раз на два роки очільники українських дипломатичних місій та представництв мали б проводити нараду керівництвом держави. Утім, після Революції гідності 2014 такого з’їзду не було.
Офіційно зустріч 22, 23 та 24 в Міністерстві закордонних справ називається «ХІІ Нарада керівників закордонних дипломатичних установ України».
Чималу кількість дипломатів після Майдану довелося змінити, тоді як в багатьох посольствах України (як от в Грузії, Білорусі, Словаччині, Румунії) уже більше року немає послів.
Після початку російської агресії - посилена увага до того, що думають про Україну у світі. Та й робота дипломатів змінилися – окрім того, щоб предствляти країну потрібно весь час переконувати, пояснювати, доводити.
«Перебуваючи за кордоном ти втрачаєш тонке відчуття того, що відбувається. Також потрібно оновити, які є пріоритети й завдання. Ну і важливо обмінятися досвідом», – пояснює Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.
І чи можна зробити неможливе можливим? Як проходить «зліт» послів? Про що найчастіше запитують в очільника української дипмісії в Малайзії? Що означає резолюція щодо скасування проти Росії на Кіпрі? Що там в Торонто? Чому посол України в Іраку вважає себе найщасливішим з усіх? Репортаж Громадського.