Посол Франції прихистив у себе пташку дівчинки, евакуйованої з Афганістану. На жаль, вона (пташка) не любить чоловіків
Посол Франції в Об'єднаних Арабських Еміратах Ксав'є Шатель узяв опіку над майною (птах родини шпакових) дівчинки з Афганістану, якого їй не дозволили взяти із собою на евакуаційний політ. Він сподівається, що одного дня зможе передати птаха власниці.
Про це Шатель написав у Twitter.
Власницю майни із кличкою Джуджі вивезли з аеропорту Кабула до ОАЕ, звідки мали евакуювати до Франції. Але із птахом дівчинці не дозволили сісти в літак.
«Вона тихо плакала. Мене це розчулило. Я пообіцяв доглядати за птахом у резиденції, годувати його. Вона зможе будь-коли провідати його і забрати. Не забуду її безмежної вдячності», — каже Шатель.
В авто на шляху до резиденції Джуджі вибрався з коробки й забрався під сидіння. «Коли я намагався переконати його повернутися в коробку, цей жорстокий малий показав: тоді як він пережив аеропорт Кабула, мені з ним не зрівнятися», — написав посол.
Посол придбав клітку для Джуджі й почав доглядати за птахом. Той однієї миті почав говорити (майни відомі тим, що здатні наслідувати людську мову), але невідомою для працівників посольства мовою. А коли Шатель спробував навчити Джуджі казати «бонжур»…
«Річ у тім, що Джуджі не любить чоловіків. Він на мене супився й сердито дивився, а от із жінками посміювався», — нарікає посол. Але одного дня майна таки повторила привітання французькою, чим «підкорила серце» Шателя.
Посол додав, що власниця птаха знайшла його у Twitter. Дівчина зараз живе в Парижі і, за словами Шателя, чекає на свого улюбленця. Посол своєю чергою пообіцяв, що одного дня особисто відвезе їй Джуджі.
На розповідь Шателя відгукнувся й офіційний талісман Пенсильванії та Канади — собака Леві Феттерман. Він попросив посла зробити себе талісманом посольства — яким зараз для нього є Джуджі. Шатель у відповідь порадив Леві навчитися співам, щоб завоювати серце майни.
З 14 по 30 серпня з Афганістану, де фактичний контроль над владою проголосило угруповання «Талібан», евакуювалися понад 120 тисяч людей. Із них близько 2600 афганців прийняла до себе Франція, зазначає BBC.