Посольство рф написало, що «"азовці" заслуговують на страту». В ОП та МЗС відреагували
Посольство росії у Великій Британії опублікувало цитату «подружжя з Маріуполя» про те, що українські військові з «Азову» «заслуговують на страту». Україна закликала визнати росію державою—спонсором тероризму.
У повідомленні посольства рф у Twitter (пост було приховано соцмережею через мову ненависті) йшлося: «Бойовики "Азову" заслуговують на страту, але смерть не через розстріл, а через повішення, бо вони не справжні солдати. Вони заслуговують на принизливу смерть».
Цю цитату приписують «подружжю з Маріуполя», яке розповідає, що українські військові начебто обстрілювали людей у блокадному місті — цей наратив російська пропаганда намагається поширювати вже не один місяць.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак відповів, що росія є країною-терористом.
«У 21 сторіччі на дипломатичному рівні розповідати про те, що люди заслуговують страти через повішення просто так, можуть лише дикуни та терористи. рф — держава-спонсор тероризму. Які ще потрібні докази?» — пише Єрмак.
Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко наголосив, що російські дипломати є співучасниками воєнних злочинів і мають понести відповідальність.
«Прочитайте це, коли вам кажуть, що росію не можна ізолювати. Немає різниці між російськими дипломатами, які закликають до розстрілу українських військовополонених, і російськими військами, які роблять це в Оленівці», — зазначив він.
Що дасть статус спонсора тероризму для рф?
Визнання росії країною-спонсором тероризму означатиме, що США, можливо, доведеться розширити свої санкції, запровадивши їх не лише для певних секторів російської економіки: щодо країн із цим статусом запроваджують обмеження щодо зовнішньої допомоги США, заборону на експорт і продаж оборонної продукції, контроль над експортом товарів подвійного використання, фінансові та інші обмеження. Окрім того, санкції накладатимуть на осіб та країни, які торгують з державою-спонсором тероризму.
Наразі США визнали країнами-спонсорами тероризму чотири держави: Кубу, Північну Корею (КНДР), Іран та Сирію.
Україна неодноразово закликала включити до цього списку росію, а нещодавно Сенат США ухвалив відповідну резолюцію із закликом до Держдепу США. Попри це Держсекретар США Ентоні Блінкен поки ухиляється від цього і каже, що «рішення має ґрунтуватися на чинних правових визначеннях», а росія вже перебуває під багатьма санкціями.