Потік вимушених переселенців до Львова спав, а черг на кордонах майже немає
Потік вимушених переселенців до Львова зменшився з 60 тисяч людей на добу до 10 тисяч. Черг на кордонах із країнами ЄС майже немає.
Про це повідомив 20 березня міський голова Львова Андрій Садовий у загальнонаціональному ефірі (передає «Українська правда»), а також Державна прикордонна служба України.
«Ми приймали всіх, хто потребував допомоги. На сьогодні це вже більше, ніж 200 тисяч. Якщо буде трагедія — ми будемо ще, звісно, приймати. Ми перелаштували всі наші школи, спортивні зали, театри — вони всі зараз приймають тимчасово переміщених осіб. Є львів'яни, які приймають людей у себе вдома безоплатно. Всі хостели, готелі, апартаменти — зайнято все. Це проживання тимчасове», — сказав мер.
Він зазначив: якщо в перші два тижні війни через вокзал проходили орієнтовно 60 тисяч українців, то зараз — орієнтовно 10 тисяч. Велика частка людей прямує за кордон.
Водночас, за даними ДПСУ, протягом 19 березня кордон України з ЄС та Молдовою перетнули майже 50 тисяч людей. Пасажиропотік на західній ділянці кордону останніми днями стабільний, черг немає, повідомляють прикордонники, однак рекомендують для перетину кордону до ЄС обирати й пункти пропуску на кордонах з Угорщиною, Словаччиною та Румунією, а не лише з Польщею.
19 березня в ООН звітували, що понад 23% населення України були змушені залишити свої домівки через вторгнення росії. До цієї кількості входять і переселенці всередині країни, і ті, хто виїхали за кордон. Загалом понад 6,5 мільйона українців вимушено залишили свої будинки та переїхали до інших місць усередині країни, і ще щонайменше 3,2 мільйона вже виїхали з України.