Поточну ціну на електроенергію для населення уряд зберіг до 1 травня

Збережена Кабінетом Міністрів ціна на електроенергію для населення на рівні 1 гривні 68 копійок за кіловат—годину діятиме до 1 травня 2021 року.

Про це зазначено в постанові уряду.

Таку ціну нараховуватимуть мешканцям гуртожитків, багатоквартирних житлових будинків; дачним та дачно-будівельним кооперативам, садовим товариствам, гаражно-будівельним кооперативам.

Також це стосуватиметься юридичних осіб, які є власниками майна, що використовується для поселення переселенців: містечок зі збірних модулів, гуртожитків, оздоровчих таборів, будинків відпочинку, санаторіїв, пансіонатів, готелів тощо. Поточна ціна залишається і для релігійних організацій.

Що передувало?

Першого дня нового року в Україні перестав працювати пільговий тариф на електроенергію. Відтоді вартість розраховується за єдиною ціною — 1,68 гривні за кВт-год.

У Міністерстві енергетики заявили, що продовжили термін дії положення про Покладання спеціальних обов'язківПСО, за яким і зберігається єдиний тариф 1,68 гривні за кВт-год. Без нього ціна на електроенергію зросла б у 2 рази — до 3,30 гривні за кВт-год.

Попри це, зростання тарифу все-таки відбулося, бо уряд скасував пільговий тариф за перші 100 кВт-год, який становив 90 копійок. Тобто якщо раніше ви сплачували за перші 100 кВт-год за тарифом 90 копійок (загалом виходило 90 гривень), то з 1 січня за ці 100 кВт-год доводиться платити за єдиним тарифом — 168 гривень. Зростання становить 78 гривень.

24 березня уряд підтримав рішення про збереження ціни на електроенергію для населення на рівні 1 гривні 68 копійок. Однак тоді прем'єр-міністр Денис Шмигаль не уточнив, на який період її зберегли.

Водночас, за його словами, уряд дозволив «Енергоатому» «повноцінно працювати на ринку». Це, мовляв, дасть компанії можливість отримувати необхідні кошти для ремонтів, модернізації та безпечного функціонування атомних електростанцій.