«Повільні й невідповідні стандартам». У Швеції, де не вводили локдаунів, розкритикували дії уряду в боротьбі з COVID-19

Комітет із конституційних питань парламенту Швеції 29 жовтня оприлюднив другу частину звіту, присвяченого діям влади по боротьбі з епідемією COVID—19. Комітет дійшов висновку, що Швеція недостатньо швидко реагувала, а заходи, запроваджені владою, не відповідали стандартам.

Про це повідомляє SVT.

Фахівці комітету виснували, що поширення коронавірусу у Швеції на початку пандемії було, ймовірно, значно більшим, ніж показували офіційні дані. Його джерелом були подорожувальники передусім із Італії та Австрії. Ранні заходи з протидії COVID-19 не змогли ані зупинити, ані навіть суттєво обмежити поширення вірусу, йдеться у звіті комітету.

Також владу Швеції звинуватили у затримці з налагодженням системи тестування на COVID-19. Водночас комітет заявив, що служба охорони здоров’я країни змогла впоратися з коронакризою — але в цьому передусім заслуга медичного персоналу. «Зміна [роботи медичного персоналу] була досягнена ціною крайнього виснаження», — йдеться у звіті.

У першому звіті в межах розслідування, яке комітет із конституційних питань Швеції оприлюднив у червні 2021 року, уряд країни звинуватили у відсутності єдиної стратегії щодо COVID-19 та єдиних відповідальних за тестування й закупівлю захисного обладнання. Третій, фінальний звіт комісії очікується в лютому 2022 року.

Тривалий час після початку пандемії Швеція фактично не вводила жорсткий карантин у країні, обмежуючись рекомендаціями, які пропонувала місцева влада. За їхнє порушення ніяких наслідків не передбачалося.

Але з кінця 2020 року через зростання кількості хворих і померлих від COVID-19 шведська влада почала обмежувати масові зібрання й зобов'язувати людей носити маски в громадських місцях за певних умов.

Станом на 29 жовтня в 10-мільйонній Швеції коронавірусом хворіли або хворіють понад 1,17 мільйона людей, із них понад 15 тисяч померли від ускладнень. Водночас у країні були введені 14,5 мільйона доз вакцини, зокрема дві треті (6,9 мільйона) населення вакцинувалися повністю.