Позитивний світогляд впливає на тривалість життя ― дослідження
Оптимісти мають більше шансів дожити до 85 років, ніж люди з негативним настроєм. Науковці вважають, що вміння легше контролювати емоції захищає їх від стресу.
Про це свідчать результати дослідження Школи медицини Бостонського університету, пише ВВС.
Дослідники вивчали дві групи людей, зібраних для окремих досліджень – 70 тисяч учасниць дослідження здоров’я медсестер і півтори тисячі чоловіків з подібного дослідження ветеранів. Учені оцінювали їхній рівень оптимізму та здоров’я загалом. До уваги брали також фізичні вправи, харчування і шкідливі звички.
Найоптимістичніші люди, в середньому, жили на 10-15% довше, ніж менш позитивно налаштовані. Імовірність дожити до 85 років у перших була теж вищою. Питання, чому оптимісти живуть довше, досі є предметом дискусій.
«Попередні дані, отримані з інших досліджень, дозволяють припустити, що оптимісти мають схильність мати цілі та впевненість, щоб їх досягати. Вони ефективніші у вирішенні проблем і можуть краще врівноважувати емоції під час стресових ситуацій», ― розповіла доцентка кафедри психіатрії Школи медицини Бостонського університету Левіна Лі.
Ці якості науковці називають «позитивними психологічними факторами», які зберігають здоров'я з віком.
Для песимістів дослідники теж мають гарні новини. Підвищити їхній рівень оптимізму можуть уявляння майбутнього, в якому все склалося добре, або інтенсивніша когнітивно-поведінкова терапія.
Нагадаємо, раніше чеські вчені виявили, що у власників собак здоров'я серця і судин міцніше, ніж у тих, у кого немає собак.
Автор: Ігор Бігун