Правоохоронці низки країн анонсували розслідування щодо фігурантів Pandora Papers. Візьмуться і за прем'єра Чехії
Уряди або правоохоронці у Чехії, Пакистані, Австралії та Великій Британії пообіцяли розпочати розслідування щодо людей, які фігурують у Pandora Papers.
Так, у Чехії розслідування анонсував Національний центр з боротьби з організованою злочинністю. Там заявили, що вивчатимуть інформацію не лише про прем'єр-міністра Андрія Бабіша, але й про всіх громадян країни, які фігурують в Pandora Papers.
Журналісти заявили, що Бабіш користувався офшорними компаніями для придбання нерухомості у Французькій Рів’єрі, зокрема купив там цілий замок. Сам політик каже, що публікація цих даних має на меті дискредитувати його напередодні виборів.
А в Пакистані на Pandora Papers відреагував прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан. Він пообіцяв розслідувати інформацію щодо пакистанських громадян, які можуть бути пов'язані з незаконними оборудками з Pandora Papers.
Журналісти з'ясували, що низка високопосадовців Пакистану, зокрема міністри, володіють численними статками, які вони накопичили завдяки ухилянню від податків та корупції. Водночас опоненти вже закликали Імрана Хана піти через цю інформацію журналістів у відставку.
А що в інших країнах?
У податковому управлінні Австралії повідомили, що хоча вони не опираються на витоки даних у своїй роботі, інформація Pandora Papers їх зацікавила. Заступник комісара управління Вілл Дей заявив, що фігуранти цих документів, які вдавалися до незаконних махінацій, можуть «очікувати серйозних наслідків за свої дії».
Схожу заяву зробили й у Великій Британії. Там міністр фінансів Ріші Сунак сказав, що департамент, що відповідає за податки, вивчить Pandora Papers. За його словами, це зроблять для того, «щоб побачити, чи є що-небудь, що ми можемо дізнатися».
Доповнено 18:35. У Росії ж заявили, що в публікаціях Pandora Papers не знайшли реальних доказів «таємних багатств» оточення президента Путіна. «Поки йдеться просто про якісь твердження, незрозуміло на чому ґрунтованих. Це, звісно, не привід для перевірки», — цитує РБК речника Путіна Дмитра Пєскова.
Що таке Pandora Papers?
Сотні журналістів-розслідувачів з усього світу протягом року досліджували 11,9 мільйона файлів — найбільший за всю історію витік конфіденційних документів.
За словами розслідувачів, він розкриває таємниці 35 нинішніх і колишніх світових лідерів, більш як 330 чиновників у 90 країнах світу, митців та вбивць. До роботи над цими файлами долучилися й українські журналісти з агенції «Слідство.Інфо».
Документи Pandora Papers свідчать про діяльність чотирнадцяти світових провайдерів — юридичних компаній, що створювали, управляли та тримали в тіні фінансову активність офшорних компаній у таких юрисдикціях, як Британські Віргінські острови, Беліз, Кіпр та Самоа.
У документах знайшли відомості про українських олігархів, колишніх та чинних посадовців — загалом у Pandora Papers більш як 1,5 тисячі українців.