Правоохоронці затримали двох «злодіїв у законі». Чим вони відомі?

Працівники Офісу генерального прокурора викрили двох «злодіїв у законі»: «Умку» та «Лашу Свана». Їм повідомили про підозру у встановленні та поширенні злочинного впливу, а також в участі у «сходці».

Про це повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.

За даними слідства, «злодії в законі», перебуваючи у статусі підозрюваних у справі щодо поширення злочинного впливу, з грудня 2020 року по березень 2021 року на території України організували та взяли участь у трьох злочинних зібраннях із представниками криміналітету.

На цих «сходках» вирішувалися питання координації злочинної діяльності та конфліктні ситуації. Також ухвалювалися рішення про виділення коштів із так званого «злодійського общака» на святкові потреби криміналітету та «злодіїв у законі», які перебувають у місцях позбавлення волі.

На «сходці» одного з лідерів злочинної групи наділили ширшими повноваженнями — надали йому можливість збору коштів, одержаних злочинним шляхом, на території Одеси.

Яким може бути покарання?

Зібрані правоохоронцями докази стали підставою для затримання «злодіїв у законі». Наразі вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів.

Справу правоохоронці відкрили за ч. 3 ст. 255-1 (встановлення або поширення злочинного впливу) та ч. 1 ст. 255-2 (організація, сприяння у проведенні або участь у злочинному зібранні (сходці)) Кримінального кодексу.

Перша стаття карається позбавленням волі на строк від 12 до 15 років із конфіскацією майна, а друга — позбавленням волі на строк від 7 до 12 років із конфіскацією майна.

Що передувало?

Раніше правоохоронці завершили досудове розслідування у справі щодо поширення цими «злодіями в законі» злочинного впливу, а обвинувальний акт скерували до суду.

Відомо, що «злодій у законі» «Умка» — коронований у 2014 році, а «Лаша Сван» — у 1995 році. Вони здобули свої «звання» від топпредставників російського кримінального світу.

У межах цієї кримінальної справи оперативники та слідчі продовжують проводити комплекс заходів для збору доказів протиправної діяльності інших представників криміналітету для притягнення їх до відповідальності.

Більше про те, хто такі «злодії в законі» та як з ними борються в Україні читайте у матеріалі: «Злодії не в законі, або Навіщо президент міняє Кримінальний кодекс?»