Правоохоронці завершили розслідування у справі щодо депутата Горвата і заволодіння державними землями

Правоохоронці завершили досудове розслідування у справі щодо чинного народного депутата та ще чотирьох людей, які заволоділи державними землями площею понад 320 га.

Про це повідомили Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

За даними «Української правди», яка посилалась на джерела, йдеться про депутата Роберта Горвата. Як указує рух «Чесно», Горват є членом депутатської групи «Довіра», членом Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

У справі також фігурують:

  • колишній керівник Головного управління Держгеокадастру однієї з областей;
  • ексдиректор державного підприємства;
  • директор приватного підприємства;
  • юрист.

Слідство встановило, що заволодіння ділянками завдало державі збитків на майже 127 мільйонів гривень.

Дії п'ятьох фігурантів кваліфікували за Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах або організованою групоюч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України. Підозрюваним загрожує від 7 до 12 років увʼязнення з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.

За дорученням прокурора матеріали справи відкрили стороні захисту для ознайомлення.

Як указує САП, 19 січня Вищий антикорупційний суд обрав юристу запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Раніше депутатові Горвату погодили запобіжний захід у вигляді застави розміром 26,8 млн гривень.

Більше про схему 

Слідство встановило, що у 2016-2019 роках народний депутат, завдяки впливу на службовців Головного управління Держгеокадастру однієї з областей, розробив злочинну схему заволодіння державними земельними ділянками площею 323 га.

Директор держпідприємства відмовився від права користування цими ділянками та звернувся з відповідною заявою до Держгеокадастру області. Після припинення права користування цими землями керівник регіонального Держгеокадастру передав ці ділянки наперед визначеним людям. А ті — продали їх компанії, підконтрольній організатору схеми.