Правоохоронці знайшли у двох затриманих «злодіїв у законі» $3,2 млн «общака». Одного з них уже відправили під варту
Співробітники поліції знайшли в затриманих «злодіїв у законі» на прізвиська «Умка» та «Лаша Сван» готівки на 3,2 мільйона доларів (понад 87 мільйонів гривень). Останнього суд уже відправив під варту без права внесення застави.
Про це повідомляє Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.
Таку суму готівки у різній валюті правоохоронці знайшли 20 травня під час обшуків. Крім того, у затриманих виявили дорогі автівки, холодну та вогнепальну зброю з набоями, а також понад 60 коштовних ювелірних виробів.
Зрештою 21 травня Печерський районний суд міста Києва відправив «Лашу Свана» під варту на 60 діб.
Оновлено: згодом у поліції повідомили, що під варту на 60 діб без права внесення застави відправили і «Умку».
«Злодіям у законі» інкримінують встановлення та поширення злочинного впливу у кримінальному статусі — стаття 255-1 Кримінального кодексу. Їм загрожує до 15 років позбавлення волі.
«Умку» та «Лашу Свана» затримали 20 травня. За даними Міністерства внутрішніх справ, це були два найвпливовіші «злодії в законі» в Україні.
Правоохоронці кажуть, що встановили всі сфери діяльності «злодіїв у законі» на прізвиська «Умка» та «Лаша Сван» і їхні зв’язки. Вони нібито вихідці з «верхівки» злочинного світу й утворювали злочинні угруповання.
Згадані люди, як зазначають в МВС, через своїх представників контролювали криміналітет у державі, підбурювали до вчинення нових злочинів та спричиняли появу додаткових загроз для безпеки громадян.
Хто такі «злодії в законі»?
Вони з’явилися в Росії на початку 1930-х років і називали себе охоронцями кримінальних традицій дореволюційної держави — виступали за неполітичну протидію та непокору владі. Під час Другої світової війни частина з них вступила до лав Червоної армії. Згодом між ними й «законниками», які не відступили від традицій, розпочалася так звана суча війна.
«Злодієм у законі» раніше вважали людину із судимостями, авторитетом у злочинному світі й без постійних зв'язків із жінками.
«Гроші, які надходять від злочинної діяльності кожного кримінального угруповання, осідають у "злодіїв у законі". Відповідно, ці особи мають змогу впливати як на соціально-політичний, так і на соціально-економічний стан у державі. Вони можуть дестабілізувати ситуацію як в окремому регіоні за ці гроші, так і надалі в усій державі», — розповідав нам голова Нацполіції Ігор Клименко.