Правозахисники представили доповідь про спецрозслідування боїв за Алеппо
Авіаудари по Алеппо почалися у 2012 році. Вони збільшилися у 2013, коли Росія приєдналася до військової кампанії у Сирії у вересні.
Про це йдеться у звіті правозахисних організацій.
За інформацією Сирійської мережі з прав людини на Алеппо були скинуті 4045 бочкових бомб. Протягом року організація зафіксувала 506 смертей цивільних від бочкових бомб, в тому числі 140 дітей та 63 жінок.
У той же час Центр документування порушень у Сирії зафіксував загибель 3497 цивільних від військових дій в Алеппо з червня до середини грудня 2016 року.
СМПЛ у період з 20 до 29 квітня 2016 року зафіксували загибель 64 загиблих від військових дій.
Сирійський центр моніторингу дотримання прав людини задокументував 74 загибелі цивільних в результаті спроби опозиції прорвати облогу.
Організація Physicians for Human Rights повідомила про 400 авіаударів по медичних установах в Алеппо, більшість з яких нанесли урядові або російські війська. На що речник Путіна Дмітрій Пєсков відповів: «ті, хто робить такі заяви, не може їх підтвердити доказами». А сирійський президент Башар Асад заявив, що «бомбити лікарні — це воєнний злочин».
Всесвітня організація охорони здоров'я, Amnesty International та інші правозахисніі організації зафіксували 400 атак на 276 медичних установ, внаслідок чого загинули 768 осіб медичного персоналу з початку конфлікту до кінця липня 2016 року. За їхніми даними, 362 з цих ударів і нанесли урядові сили, внаслідок чого загинули 713 медичних працівників.
У січні 2017 року Сирійська мережа з прав людини заявила, що задокументувала арешти чи зникнення щонайменше 2367 людей з Алеппо, у тому числі 89 жінок та 64 дітей, у період з 1 липня по 31 грудня 2016 року. Станом на 20 січня поточного року, як припускають правозахисники, всі вони перебувають у сирійських місцях позбавлення волі.
Також у звіті йдеться про те, що за даними Human Rights Watch у 2016 році Росія та війська Асада використовували запалювальну зброю.
На скріншоті сюжету російського телеканалу Russia Today про військову операцію в Сирії видно завантажені у літак касетні бомби.
Проте у грудні 2016 речник Міноборони Росії Ігорь Конашенков заявив, що Росія не використовує касетні бомби.
Також правозахисники повідомляють про скидання некерованих бомб на Алеппо, які є на озброєнні в урядових сил, та використання яких у Сирії підтвердила Росія.
Також повідомляється про використання хімічної зброї в Алеппо. Зокрема сили Асада звинувачуються у використанні хлорного газу, а «Ісламська держава» — гірчичного.
Балони з-під хлорного газу, вересень 2016
Повний звіт про бої в Алеппо, наслідки і винуватців дивіться на Громадському 13 лютого о 20:30.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram