Лайфстайл

Представник Amnesty про катування на Донбасі: Наша доповідь є верхівкою айсберга

21 липня, 2016 20:23

Представник Amnesty Internetional з прав людини Красімір Янков вважає, що опублікована доповідь про катування та незаконне утримання цивільних  на Донбасі є лише верхівкою айсберга.

Про це Красімір Янков заявив в ефірі Громадського.

«Ці 18 випадків — лише верхівка айсберга. Ми не хочемо представляти цей звіт, як порівняння рівних сторін. Тому що з цього боку держава з міжнародними зобов’язаннями, а там, де-факто, озброєні банди. По-цьому, ми не порівнюємо ні кількість порушень, ні ступінь їхньої тяжкості», — сказав Янков.

За його словами, у кожній з розслідуваних справ Amnesty Internetional спілкувалося або з самими жертвами, які вийшли з полону, або з їх родичами. «Ми ще на початку червня послали конкретне лист на ім'я глави СБУ, де були визначені питання», — додав Янков.

В свою чергу, керівник апарату Служби безпеки України Олександр Ткачук запевнив в ефірі Громадського, що спецслужба не має «таємних тюрем».

«Ми категорично не згодні з тим, що в СБУ є таємні тюрми. Дійсно, у нас є слідчі ізолятори, але з них в робочому стані лише один. Він знаходиться у центрі Києва, поблизу головного управління Служби безпеки», — сказав Ткачук.

Раніше міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch презентували доповідь про випадки затримання і катування цивільних осіб як представниками української влади, так і бойовиками на неконтрольованих територіях Донбасу.

Що варто знати про цю доповідь, читайте в нашому матеріалі.

Омбудсмен Валерія Лутковська повідомила Громадському, що в України не має правового рішення щодо проблеми з катуваннями на Донбасі.

Більше про:Amnesty InternationalдоповідькатуванняСБУ
Поділитись:
Пов'язані новини
Суспільство
24 жовтня 2020, 09:04
СБУ викрила угруповання, яке займалося рейдерством і збутом наркотиків. До нього входили чинні й колишні правоохоронці
Служба безпеки України викрила учасників кримінального угруповання, які займалися рейдерськими захопленнями та збутом зброї й наркотиків. До нього входили колишні та чинні правоохоронці, колишні бійці добровольчих батальйонів та люди із кримінального середовища.
Суспільство
23 жовтня 2020, 15:08
Народні депутати фінансували громадську організацію, що займалася рейдерством, участю у мітингах та наркоторгівлею — СБУ
Служба безпеки України затримала на Київщині учасників громадської організації, яку фінансували народні депутати для участі у рейдерських захопленнях, мітингах та протестних акціях.
Суспільство
23 жовтня 2020, 08:57
СБУ викрила схему на будівництві в «Борисполі». Топменеджмент аеропорту начебто вивів 37 млн грн
Служба безпеки повідомила, що викрила схему топменеджерів аеропорту «Бориспіль» на будівництві обʼєктів інфраструктури. Зазначається, що учасники схеми у 2017-2018 роках вивели 37 мільйонів гривень.
Суспільство
22 жовтня 2020, 09:21
На Харківщині хотіли захопити владу через незаконний референдум, каже СБУ. Референдум, схоже, все ж триває
Служба безпеки України заявила про спробу незаконного захоплення місцевої влади на Харківщині через референдум про створення об’єднаної територіальної громади (ОТГ). У селищі, яке ініціювало референдум, у своїх діях не бачать нічого протизаконного.
Суспільство
20 жовтня 2020, 12:50
СБУ заявила про виявлення в Одесі 750 кілограмів психотропу, який використовують бойовики «Ісламської держави»
Служба безпеки заявила про те, що вилучила в Одесі партію із 750 кілограмів психотропної речовини каптагон, відомої як «бойовий наркотик Ісламської держави».
Суспільство
15 жовтня 2020, 18:43
СБУ спільно з посольством Ізраїлю проведе масштабні антитерористичні навчання в Києві. Просить «зберігати спокій»
Служба безпеки України разом із посольством Ізраїлю проведе 16 жовтня у Києві масштабні антитерористичні навчання.
[object Object]