Лайфстайл

Представник Amnesty про катування на Донбасі: Наша доповідь є верхівкою айсберга

21 липня, 2016 20:23

Представник Amnesty Internetional з прав людини Красімір Янков вважає, що опублікована доповідь про катування та незаконне утримання цивільних  на Донбасі є лише верхівкою айсберга.

Про це Красімір Янков заявив в ефірі Громадського.

«Ці 18 випадків — лише верхівка айсберга. Ми не хочемо представляти цей звіт, як порівняння рівних сторін. Тому що з цього боку держава з міжнародними зобов’язаннями, а там, де-факто, озброєні банди. По-цьому, ми не порівнюємо ні кількість порушень, ні ступінь їхньої тяжкості», — сказав Янков.

За його словами, у кожній з розслідуваних справ Amnesty Internetional спілкувалося або з самими жертвами, які вийшли з полону, або з їх родичами. «Ми ще на початку червня послали конкретне лист на ім'я глави СБУ, де були визначені питання», — додав Янков.

В свою чергу, керівник апарату Служби безпеки України Олександр Ткачук запевнив в ефірі Громадського, що спецслужба не має «таємних тюрем».

«Ми категорично не згодні з тим, що в СБУ є таємні тюрми. Дійсно, у нас є слідчі ізолятори, але з них в робочому стані лише один. Він знаходиться у центрі Києва, поблизу головного управління Служби безпеки», — сказав Ткачук.

Раніше міжнародні правозахисні організації Amnesty International та Human Rights Watch презентували доповідь про випадки затримання і катування цивільних осіб як представниками української влади, так і бойовиками на неконтрольованих територіях Донбасу.

Що варто знати про цю доповідь, читайте в нашому матеріалі.

Омбудсмен Валерія Лутковська повідомила Громадському, що в України не має правового рішення щодо проблеми з катуваннями на Донбасі.

Більше про:Amnesty InternationalдоповідькатуванняСБУ
Поділитись:
Пов'язані новини
Суспільство
6 серпня 2020, 13:10
Таємні в’язниці СБУ: правозахисники наголошують, що пройшло вже 4 роки, а причетних досі не покарали
Правозахисні міжнародні організації Amnesty International та Human Rights Watch 4 роки тому викрили факти таємного утримування СБУ під вартою цивільних на Донбасі. hromadske своїм розслідуванням підтвердило ці факти. Тепер в організаціях наголошують, що вже но
Суспільство
4 серпня 2020, 19:09
Підозрюваному у державній зраді генерал-майору СБУ Шайтанову додали підозру у незаконному зберіганні зброї
Суд залишив на два місяці під вартою підозрюваного у державній зраді генерал-майора СБУ Валерія Шайтанова та додав йому підозру за статтею про незаконне зберігання зброї.
Суспільство
30 липня 2020, 09:37
В СБУ будуть ініціювати екстрадицію затриманих у Білорусі бойовиків. Але для цього потрібна одна умова
Служба безпеки України буде ініціювати екстрадицію затриманих у Білорусі найманців російської приватної військової компанії «Вагнера».
Війна
29 липня 2020, 19:41
Бойовики «ДНР» отримували гроші з України під виглядом соцвиплат, до схеми причетний працівник держбанку — СБУ
Контррозвідка Служби безпеки України викрила механізм незаконного отримання соцвиплат на території так званої «ДНР». Гроші, які виділялися як державна допомога, отримували, серед іншого, й бойовики.
Суспільство
29 липня 2020, 08:01
СБУ затримала двох чоловіків, які закладали вибухівки у Києві
Служба безпеки України затримала двох чоловіків, які причетні до серії вибухів у Києві, які сталися упродовж липня.
Суспільство
24 липня 2020, 15:43
СБУ посилила заходи безпеки у Києві після подій у Луцьку
Служба безпеки України посилила заходи безпеки у Києві після того, як 21 липня чоловік захопив заручників в автобусі у центрі Луцька.
[object Object]