Представники Держдепу розповіли про спроби Трампа зняти санкції з РФ одразу після інавгурації
Представники адміністрації президента США Дональда Трампа майже одразу після його вступу на посаду доручили Держдепартаменту розробити проект щодо зняття санкцій і повернення Росії дипломатичних дач в Нью—Йорку та Меріленді.
Представники адміністрації президента США Дональда Трампа майже одразу після його вступу на посаду доручили Держдепартаменту розробити проект щодо зняття санкцій і повернення Росії дипломатичних дач в Нью-Йорку та Меріленді.
Про це повідомляє Yahoo з посиланням на декількох колишніх чиновників Держдепу.
«Білий дім серйозно розглядав варіант одностороннього зняття санкцій», — заявив виданню колишній координатор санкцій політики в Держдепартаменті Ден Фрід.
За його словами, в перші тижні після приходу до влади Трампа він отримав кілька «панічних» дзвінків від чиновників, які повідомили, що їм було доручено розробити проект щодо скасування обмежень щодо Росії.
У відповідь на це деякі представники Держдепартаменту почали закликати лідерів Конгресу прийняти законопроект, який би заблокував можливість зняття санкцій.
Фрід заявив, що сам він, дізнавшись про плани адміністрації Трампа, зв'язався з сенатором Беном Кардіном, членом комітету з міжнародних відносин, і закликав його швидко розробити поправки, які заблокують скасування санкцій.
Ще один представник адміністрації Барака Обами Том Малиновський, який на той момент тільки-но покинув пост помічника держсекретаря з прав людини, розповів виданню, що він також брав участь в лобістських зусиллях, щоб протидіяти планам Трампа.
«Це була б виграшна з усіх боків ситуація для Москви», — зазначив Малиновський.
У підсумку 7 лютого сенатори Бен Кардін і Ліндсі Грем представили законопроект, що забороняє Білому дому знімати з Росії санкції без узгодження з Конгресом.
За словами Малиновського, після відставки радника Трампа Майкла Флінна повернення до питання зняття санкцій викликало б «політичну бурю».
Нагадаємо, Флінн покинув свій пост на тлі скандалу, викликаного його переговорами з російським послом в США Сергієм Кисляком.
Дипломатичні дачі в Меріленді та Нью-Йорку були заблоковані Адміністрацією Барака Обами у відповідь на втручання РФ у вибори в США. Тоді ж були запроваджені санкції проти російських спецслужб та вислані з країни 35 російських дипломатів.
5 січня розвідка США звинуватила посадовців РФ у втручанні в президентські вибори. І у своїй доповіді назвала Путіна ініціатором кібератак на США. Однак Трамп заявив, що кібератаки не вплинули на перебіг виборів.
Підписуйтесь на наш канал в Telegram