Президент Афганістану попросив вибачення у народу за те, що не запобіг захопленню влади «Талібаном»

Президент Афганістану Ашраф Гані попросив вибачення у свого народу за те, що залишив країну та не зміг перешкодити захопленню влади талібами.

Про це йдеться у його заяві, яку він опублікував у своєму Twitter.

«Я перепрошую в афганського народу за те, що не зміг завершити все це по-іншому», — написав Гані.

Глава держави зазначив, що втеча з Кабулу була найскладнішим рішенням у його житті. Але він вирішив залишити країну, бо вважав, що це допоможе уникнути кровопролиття.

«Я вирішив, що це єдиний спосіб уникнути використання зброї та врятувати Кабул із шістьма мільйонами його мешканців», — додав Гані.

Також президент назвав брехнею інформацію про те, що він нібито забрав із собою мільйони доларів з бюджету держави, про що повідомляла низка засобів масової інформації.

«Ці звинувачення повністю і категорично помилкові. Корупція — це чума, яка нівечить нашу країну протягом десятиліть, боротьба з корупцією була в центрі уваги моїх зусиль як президента», — запевнив він.

Що відбувається в Афганістані?

Після оголошення про виведення військ США й НАТО з Афганістану у травні 2021 року там почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об'єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

Зрештою 19 серпня «Талібан» оголосив про створення «Ісламського Емірату Афганістан». Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу.

Після виїзду Гані віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех заявив, що за конституцією саме він тепер є очільником країни. Він оголосив про намір протистояти владі «Талібану» в Афганістані.

Таліби, які вже правили Афганістаном у 1996-2001 роках, обіцяли не відновлювати сувору систему шаріату за середньовічним зразком, що передбачає, зокрема, значні порушення прав жінок. Проте люди на місцях стверджують, що це не так.

Наприклад, нова влада заявила про наміри відновити роботу навчальних закладів: вони запрацюють із «дотриманням цінностей ісламу». Схоже, це фактично означає, що хлопці та дівчата тепер навчатимуться окремо.