Президент Колумбії відкликав податкову реформу після протестів — влада розробить новий закон
Президент Колумбії Іван Дуке Маркес вирішив скасувати запропоновану податкову реформу після чотириденних протестів, внаслідок яких загинули щонайменше чотири людини. Запропонований ним законопроєкт мав підвищити податки через економічну кризу, спричинену пандемією.
Заяву глави держави цитують BBC та Reuters.
«Я прошу Конгрес відкликати закон, запропонований Міністерством фінансів, і терміново розробити новий закон, який є результатом консенсусу, щоб уникнути фінансової невизначеності», — повідомив Іван Дуке.
Президент наголосив, що його уряд буде працювати над розробкою нових пропозицій та досягненням консенсусу з іншими партіями та організаціями.
Дуке наголосив, що реформа, на якій уряд наполягає, дуже важлива для стабілізації фінансів країни, підтримки її кредитного рейтингу і фінансування соціальних програм. Водночас за останні кілька днів політичні партії, місцеві чиновники, підприємці та громадянське суспільство «внесли цінні ідеї».
Зараз розглядають можливість запровадити тимчасові податки на бізнес і дивіденди, збільшити прибутковий податок для великого бізнесу і посилити державні заходи жорсткої економії.
Протести в країні
На тлі заяви про податкову реформу десятки тисяч людей вийшли на вуличні протести. Профспілки, які організовували акції протесту, заявили, що це непропорційно вплине на найбідніших людей, які вже й так ледь намагаються прогодувати сім'ї під час пандемії.
Поки що немає точної кількості смертей, пов'язаних з протестами. Адже в країні у ці дні люди помирали й на тлі грабежів, руйнування громадського транспорту і блокади доріг у декількох містах.
Поки що відомо, що загинули щонайменше четверо людей, з них троє у місті Калі. Правозахисники натомість заявляють про зловживання з боку поліції, особливо в Калі, і кажуть, що загинули більш як 20 людей.
Економічна ситуація в Колумбії
У 2021 році валовий внутрішній продукт Колумбії впав на 6,8%, що було найглибшим крахом за півстоліття. Пандемія коронавірусу сильно збільшила рівень безробіття в країні.
Запропонована реформа мала знизити поріг оподаткування заробітної плати. Це торкнулося б тих, хто має щомісячний дохід 656 доларів (приблизно 18 200 гривень) або більше.
Також потрібно було б ліквідувати багато чинних пільг, якими користуються громадяни, а також збільшити податки, що накладаються на підприємства, та кількість товарів, що підпадають під податок на додану вартість (ПДВ).