Президент МАУ: Літак, що впав в Ірані, був справний

Авіакомпанія «Міжнародні авіалінії України» (МАУ) заявила про справність літака Boeing 737—800, що впав уранці 8 січня в Тегерані.

Про це заявив президент авіакомпанії Євген Дихне.

«Повітряне судно було справне», — сказав він.

За його словами, 6 січня 2020 року проводилось останнім планове технічне обслуговування літака перед вильотом.

«Ми гарантуємо справність наших літаків і високу кваліфікацію наших екіпажів», — підкреслив він.

В авіакомпанії також підкреслили, що проведуть розслідування катастрофи з залученням представників компанії-виробника літака Boeing, а також за участю Національного бюро розслідування авіаінцидентів з цивільними повітряними суднами в Україні.

«Це був один з найкращих наших літаків, з чудовим екіпажем. 9 членів екіпажу. Ухвалене рішення відмінити польоти в Іран на невизначений термін. Створюється спеціальним органом розслідування, комісія для роботи на місці. Авіакомпанія також візьме участь у її роботі», — зазначив Дихне.

Літак Boeing-737-800 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився уночі 8 січня незадовго після вильоту з міжнародного аеропорту Імам Хомейні, що на околицях Тегерана.

На борту, за попередніми даними, перебували 167 пасажирів та 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українцівЗа даними міністра закордонних справ України Вадима Пристайка, серед загиблих також було 82 громадяни Ірану, 63 — Канади, 10 — Швеції, 4 — Афганістану, а також по 3 громадяни Німеччини та Великої Британії.

У посольстві України в Ірані попередньою причиною авіакатастрофи назвали аварію двигуна через технічні причини, версія теракту або ракетної атаки виключається. Згодом ця заява зникла з сайту посольства.

Іранські ЗМІ назвали попередньою причиною катастрофи «технічні несправності». Водночас йорданське видання Al-Hadath повідомило, що літак могли випадково збити ракетою. У ніч на 8 січня Іран завдав ракетного удару по двох військовим базам США в Іраку. Це стало відповіддю на загибель іранського генерала Касема Сулеймані, якого 3 січня убили недалеко від Багдада за наказом президента США Дональда Трампа.

У МАУ заявили, що літак Boeing 737-800 з реєстраційним номером UR-PSR, який зазнав аварії, МАУ отримала у 2016 році (загальний вік авіасудна — 3,5 року, МАУ — перша і єдина його експлуатант). Останнє планове технічне обслуговування, за даними МАУ, відбувся 6 січня 2020 року. В авіакомпанії запевняють, що судно було справне.

Boeing 737-800 — дуже поширена модель пасажирських літаків, що використовується для польотів короткої та середньої дальності. Тисячі літаків використовуються авіакомпаніями по всьому світу.