Президент «Мотор Січі» отримав нову підозру: співпрацював із бойовиками «ДНР»
Правоохоронці оголосили президентові «Мотор Січі» В'ячеславу Богуслаєву нову підозру у сприянні діяльності терористичної організації.
Про це повідомляє СБУ.
За даними слідчих, Богуслаєв після початку повномасштабної війни фінансував незаконну «ДНР», зокрема сплачував бойовикам так звані податки й збори.
Крім того, він співпрацював з українським підприємством, яке з 2014 року контролюють бойовики на окупованій Донеччині. Метою співпраці було постачання авіакомпонентів до підприємств військово-промислового комплексу рф.
Завдяки такій співпраці, як кажуть в СБУ, самопроголошена «ДНР» отримала понад 290 мільйонів російських рублів «податків» від продажу авіапродукції на потреби росії. Отримані гроші спрямовували на потреби військових угруповань рф, які беруть участь у бойових діях проти України на східному фронті.
Тож Богуслаєву повідомили про підозру у сприянні діяльності терористичної організації (ст. 258-3 ККУ). Санкція статті передбачає до 15 років ув'язнення з можливою конфіскацією майна.
А під час нових обшуків правоохоронці виявили понад 20 медалей, грамот і почесних нагород Богуслаєву від представників військово-політичного керівництва рф.
Що передувало?
Наприкінці жовтня 2022 року затримали ексвласника та почесного президента підприємства «Мотор Січ» В'ячеслава Богуслаєва. Суд обрав для нього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
Його підозрюють у незаконному постачанні товарів військового призначення для російської штурмової авіації. Так, українське підприємство постачало запчастини до гелікоптерів Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан», Ка-52 «Алігатор» та Мі-28Н «Нічний мисливець», які використовували у війні проти України.
В СБУ опублікували аудіозаписи розмов Богуслаєва та російського чиновника. У спецслужбі кажуть, що частину розмов записали ще у 2021 році. А деякі аудіо підтверджують, що Богуслаєв співпрацював із росією навіть після 24 лютого та обстрілу заводу.
Крім Богуслаєва, затримали начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності «Мотор Січі». Їм оголосили про підозру в колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору.
На початку листопада 2022-го СБУ арештувала все майно Богуслаєва та начальника Департаменту зовнішньоекономічної діяльності підприємства. Йдеться про гроші у гривневому еквіваленті, транспорт і нерухомість. Усе це коштує майже мільярд гривень.
Після цього стало відомо, що «Мотор Січ» та ще низка важливих підприємств перейдуть у власність держави. Вилучені активи набули статусу військового майна. Управління ними здійснюватиме Міністерство оборони України. Після завершення воєнного стану активи можуть повернути власникам або ж їм буде відшкодовано їхню вартість.