Президент ПАРЄ посварився з Гончаренком через прапор України на засіданні. Депутату загрожує покарання
Під час засідання Парламентської асамблеї Ради Європи 20 квітня між українським депутатом від «Європейської Солідарності» Олексієм Гончаренком та президентом ПАРЄ Ріком Дамсом стався конфлікт. Під час виступу Гончаренко показав прострілений прапор України ㅡ за словами Дамса, це не дозволено.
Про це пише «Європейська правда».
Зокрема, під час обговорення доповіді одного з документів, Олексій Гончаренко отримав право виступу. Він зазначив, що у доповіді «Бачення асамблеї щодо стратегічних пріоритетів Ради Європи» немає згадки про збройні конфлікти між державами-членами Ради.
«У звіті немає ані слова про територіальну цілісність, про суверенітет країн-членів, про мирне вирішення конфліктів, хоча у Європі тривають війни. Мені здається, що багато з нас про це забули. Я і взяв з собою цей прапор, погляньте на нього», ㅡ сказав Гончаренко, демонструючи прапор.
Президент ПАРЄ Рік Дамс перебив його виступ, зазначивши, що «це не дозволено в асамблеї» та«не дозволено жодній країні». Деякий час чоловіки перебивали один одного, після чого Гончаренку вимкнули мікрофон, а Дамс вимагав, щоб він вийшов із зали.
Після цього голова ПАРЄ зазначив, що ініціює для Гончаренка покарання.
«Це не вперше, коли ви, пане Гончаренко, зловживаєте правом слова... Це востаннє під час мого президентства, коли ви це робите. Я буду надзвичайно жорстким», ㅡ заявив Дамс.
Тепер цей інцидент стане предметом розгляду регламентного комітету ПАРЄ. Як зазначає видання, президент асамблеї має право зупиняти виступи депутатів, однак у регламенті ПАРЄ немає жодних заборон на демонстрацію національної символіки чи інших речей. Однак Гончаренко продовжував суперечку з Дамсом після того, як той зупинив його виступ, що може стати приводом для рішень стосовно нього.
Весняна сесія у ПАРЄ відбувається у Страсбурзі протягом 19-22 квітня. Голова української делегації Марія Мезенцева зазначала, що на засіданнях політичних груп українські депутати будуть підіймати питання збільшення присутності російських військ на кордоні з Україною, «Кримської платформи», а також планують запрошувати парламентарів з візитом до України, у тому числі на Донбас.
Наразі за ініціативи української делегації та за підтримки членів неформальної групи «Балтік плюс» поширюють заяву про провокації Російської Федерації та ескалацію військових дій проти України. Підписанти заяви вітають Україну за її непохитну відданість політичному вирішенню російсько-українського конфлікту та за стриманість, а також закликають РФ припинити провокації, зупинити блокаду Керченської протоки та почати деескалацію ситуації.
Цю заяву вже підписали парламентарії з національних делегацій України, Литви, Латвії, Естонії, Польщі, Швеції, Грузії, Румунії та Азербайджану.