Президент має визначитися із позицією щодо можливості арешту суддів — експерт

Акція протесту проти обмеження можливостей для арешту суддів відбулась під стінами Адміністрації президента, оскільки він є гарантом Конституції, яка була змінена за його ініціативою судової реформи.

Акція протесту проти обмеження можливостей для арешту суддів відбулась під стінами Адміністрації президента, оскільки він є гарантом Конституції, яка була змінена за його ініціативою судової реформи. Саме тому президент Петро Порошенко має визначитися із позицією щодо останніх дій Верховної ради правосуддя.

Про це в ефірі Громадського розповів член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

За його словами, окрім президента, усі інші суб'єкти, зацікавлені у змін до реформи правосуддя, вже висловились. На переконання Національного антикорупційного бюро України, ініціатива Верховної ради правосуддя є шкідливою.

«Хай президент скаже тоді, що він на позиції ВРП, що «я вас, виборці, обдурив, нема ніякого скасування недоторканності, воно зберігається у трошки обмеженому вигляді». Або хай скаже: «ВРП, ви не праві! Я от таке закладав у Конституцію, прошу вжити заходів, щоб повернути той зміст, який закладався», — сказав експерт.

«Нехай звернеться до Конституційного суду. Хай ініціює якийсь законопроект, який вирішить цю проблему. Але мовчанка — це дивно», — додав він.

Маселко переконаний, що немає жодних гарантій виконання ключового положення реформи правосуддя, яке полягає у можливості арешту суддів, яких «спіймали на гарячому».

«Є велика ймовірність, що ВРП буде вимагати якісь додаткові докази, буде відкладати винесення рішення, дасть змогу суддям не бути арештованими чи взятими під варту», — сказав він.

Експерт також переконаний, що ВРП самі не знали, що слідчим потрібна згода на застосування запобіжного заходу до суддів, передбачена змінами до реформи.

«Якщо ВРП вже тоді знала, що ця згода потрібна, то чому вона тоді це не заклала? Невже цього було не зрозуміло? Там сидять фахівці високого класу. Тобто, на той момент вони самі думали, що згоди не потрібно», — зазначив Маселко.

«До січня місяця включно ВРП вважали, що згоди не потрібно, і зараз лише намагаються якимось чином зберегти обличчя», — додав він.

Раніше представник Вищої ради правосуддя у ефірі Громадського зазначав, що установа захищатиме суддів від запобіжного заходу у тому випадку, якщо вважатиме подання слідчих невмотивованим.

До цього член Громадської ради доброчесності Роман Маселко повідомляв у ефірі Громадського, що останнє рішення Вищої ради правосуддя незаконно обмежує можливість арешту суддів.

Нагадаємо, 7 лютого Вища рада правосуддя спростила надання дозволу на арешт суддів.

Учасники «Автомайдану» та представники Центру протидії корупції влаштували акцію під Адміністрацією Президента, аби нагадати про обіцянку Петра Порошенка спростити процедуру затримання суддів.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram