Військовий з острова Зміїний, якому приписували фразу про російський корабель, повернувся з полону (ОНОВЛЕНО)
Військовослужбовець Роман Грибов, якому приписували легендарну фразу про напрямок руху російського корабля, повернувся з полону додому, в Черкаську область.
Про це повідомив голова Черкаської ОВА Ігор Табурець.
«Мав за честь вітати на Батьківщині нашого без перебільшення легендарного прикордонника. Роман — творець того самого гасла війни з російськими окупантами. Черкащанин разом із побратимами продемонстрували всьому світові твердість і міцність українського духу, нашу незламність», — зазначив Табурець і вручив Романові відзнаку «За заслуги перед Черкащиною».
Оновлено 23 травня. Зрештою стало відомо, що автором фрази про російський корабель став не Грибов, а один з прикордонників, якого звільнили з полону. У Держприкордонслужбі кажуть, що не спростовували та не підтверджували інформацію про авторство Грибова, щоб не наражати на небезпеку прикордонників, які перебували у полоні.
AMP версія сайту не підтримує цей контент
Переглянути в Telegram.Що передувало?
24 березня між Україною та росією відбувся перший повноцінний обмін військовополоненими: 10 українських військових на 10 окупантів. Згодом Зеленський розповів, що серед звільнених є частина українських військових, які перебували на острові Зміїний у Чорному морі. Окрім того, внаслідок цього обміну додому повернулися 19 українських цивільних моряків із рятувального судна «Сапфір», яких теж узяли в полон окупанти, коли ті намагалися забрати українських військових з острова Зміїний.
28 лютого ВМС ЗСУ повідомили, що морські піхотинці та прикордонники, яких узяли в полон російські окупанти на острові Зміїний, живі. Морпіхи двічі відбили напади російських окупантів, але не могли продовжити захист острова.
Окупанти повністю розтрощили інфраструктуру острова (маяк, вежі, антени тощо), тож зв'язок зі Зміїним був перерваний.
26 лютого, після отримання інформації про те, що на Зміїному серед наших захисників можуть бути загиблі та поранені, до острова відправили цивільне судно МПРС «Сапфір» для допомоги постраждалим. Разом з екіпажем погодилися вийти отці Василь Вирозуб, Олександр Чоков та їхні помічники. Але усіх їх незаконно захопили росіяни.