Прикордонники значно посилили кордон із рф, Білоруссю та «Придністров'ям»

Українські прикордонники значно посилили ділянки кордону з росією, Білоруссю, а також ділянку кордону з Молдовою на Придністровському сегменті. Цим напрямкам прикордонники приділяють максимум уваги, щоб не допустити загострення ситуації.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.

Він зазначив, що загроза з боку Білорусі, як і раніше, залишається. Усі Сили безпеки та оборони України, які охороняють та обороняють кордон України, готові до розвитку будь-яких ситуацій та «адекватної відповіді».

Безпосередньо на кордоні ДПСУ вже наростила інженерне обладнання, облаштування позицій, мінування території.

Демченко зазначив, що зараз на кордоні з Білоруссю не бачать змін ситуації, вона залишається контрольованою. Збройні сили Білорусі продовжують заходи з прикриття кордону в межах Брестської та Гомельської областей. Чисельний склад не змінюється, як і характер їхніх дій. Підрозділи на цьому напрямку перебувають на ротаційній основі.

А втім, Білорусь не припиняє підтримувати збройну агресію росії проти України, надаючи окупантам свою територію, повітряний простір та інфраструктуру. Загроза завдавання ракетних та авіаційних ударів, зокрема із застосуванням безпілотників, залишається щодня.

Окрім цього, прикордонники фіксують нагнітання ситуації як з боку Білорусі, так і з росії, зокрема — створення так званого спільного угруповання військ і перекидання сил та засобів рф до Білорусі. Поки безпосереднього створення ударного угруповання, яке могло б здійснити вторгнення на територію України з Білорусі, не відмічається.

Що передувало?

На початку жовтня МЗС Білорусі звинуватило Україну в планах завдати удару по території Білорусі. В українському МЗС заявили, що така інформація неправдива. Пізніше в Білорусі ввели режим «контртерористичної операції» через повідомлення про «провокації», які нібито готуються з боку сусідніх держав.

А 15 жовтня Міністерство оборони Білорусі заявило про прибуття перших ешелонів військ рф для так званого Регіонального угруповання сил. Його створення пояснили «нарощуванням військового потенціалу НАТО» біля кордонів Білорусі.

Досі Білорусь не відправляла до України власних військ, але надала свою територію для російських, які здійснюють обстріли України. Міністр оборони України Олексій Резніков уважає, що ризик наступу з Білорусі є завжди. Однак, на думку міністра, у білоруських солдатів бракує мотивації для війни, а Лукашенко боїться, що це «стане його фіналом».