«Примітивний фейк»: у ГУР відреагували на відео, де в авто з дитиною нібито стріляє чоловік у формі ЗСУ
Українська розвідка наголошує, що відео із соцмереж, де невідомий в українській військовій формі начебто стріляє по цивільному авто жінки з малою дитиною, є російським фейком та ворожою інформаційно—психологічною операцією.
Про це повідомляє Головне управління розвідки Міноборони України.
Відео було нібито знято з реєстратора в авто жінки. На кадрах перед її автомобілем зупиняється машина з українським прапором на задньому склі, звідки виходять двоє людей у військовій формі зі зброєю. Один із «військових» підходить до авто жінки, лається, каже, що та порушила правила дорожнього руху, вимагає документи. На відео жіночий голос розмовляє російською, за що «військовий» називає її «свинею». Згодом лунають звуки розбитого скла, а «військовий» виходить перед машиною та стріляє в бік.
У ГУР помітили неякісний монтаж. Так, «військовий» у безпосередній близькості від машини стріляє з автомата, але гучних звуків пострілів немає, хоча вікно цивільної автівки нібито відкрите.
Також розвідники зазначили кілька фактів, які свідчать про постановність відео:
- локація — на окупованій території між Донецьком і Макіївкою (поворот з окружної дороги на стрільбище «ДНР»);
- одне з джерел вкиду — нік «Юрий Алексеич Z V»;
- українські військові наносять на свої авто суцільні хрести, а на цьому відео — хрести Вермахту;
- реєстратори в Україні заборонені навіть у глибокому тилу й на заході України;
- кузов автівки, на якій нібито їдуть українські військові, був виготовлений у росії та ніколи не постачався до України.
Фейковість відео визнали й самі російські пропагандисти. А МЗС росії, яке спершу поширило його у Twitter зі звинуваченнями українців у «нацизмі», згодом видалило його.
«росіяни намагаються і далі очорнити воїнів ЗСУ, показати їх жорстокими й неадекватними, а також створити конфлікт із представниками мусульманської спільноти. Цього разу — з кримськими татарами. З діалогу військового та жінки, що була за кермом, можна зрозуміти, що вона нібито належить до кримськотатарського народу», — вказали в ГУР.
Так, розвідники зазначили, що російська пропаганда «у своїх хворобливих фантазіях не гребує жодними етичними нормами й темами».