«ПриватБанк» хоче долучитися до справи щодо Коломойського як потерпілий — прокурор
«ПриватБанк» подав заяву, щоб долучитися як потерпіла сторона у справі щодо Ігоря Коломойського про «імітацію внесення готівки» у касу банку.
Про це повідомила кореспондентка hromadske із зали суду.
Справа щодо Коломойського стосується схеми з ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Якщо коротко: у 2013 році «Нафтохімік», який пов’язують із групою «Приват» Коломойського, уклав кредитні угоди з «ПриватБанком». Мажоритарним акціонером банку тоді був Коломойський, і він же став поручителем «Нафтохіміка», зазначається у матеріалах справи.
Слідство каже, що Коломойський за допомогою спільників імітував внесення у касу «ПриватБанку» готівки, отримав зарахування на свій рахунок і цими вигаданими грошима у віртуальному форматі погасив борг «Нафтохіміка» перед банком.
Так, «Нафтохімік» мав борг уже не перед «ПриватБанком», а перед самим Коломойським. Тож ПАТ перерахувало йому гроші на рахунки в «Айбокс Банку», а Коломойський купив за ці гроші євро і ними розраховувався з іноземними юридичними фірмами.
У першій підозрі йшлося про відмивання понад 570 млн гривень. В оновленій підозрі від 15 вересня слідчі уточнюють, що загалом у 2013-2014 роках Коломойський так «обміняв» 5,8 млрд гривень вигаданої готівки на реальні зарахування коштів у банку в безготівковій формі. Для їхньої легалізації цими коштами Коломойський давав позики, розраховувався ними за кредити підконтрольних підприємств, виводив за кордон, переводив у готівку і знімав у відділеннях банку.
Сам Коломойський казав, що якщо у першій підозрі «можна казати про питання трактування», то у третій описані «нереальні, фантастичні речі».
Напередодні судового засідання про апеляцію запобіжного заходу Коломойському «ПриватБанк» подав заяву, щоб долучитися як потерпіла сторона.
Адвокати Коломойського і сам бізнесмен називають дані слідства про розрив у касі банку майже на 6 мільярдів гривень «абсурдом». За їхніми словами, каси банку перевіряють ретельно щодня, а не помітити відсутності такої величезної суми, наприклад під час аудиту «ПриватБанку», було неможливо.
«На мою думку, там (у заяві банку — ред.) є логічне пояснення, що їм стало відомо з відкритих джерел, що Ігор Коломойський заволодів їхніми активами, і вони вважають себе потерпілими. Я так розумію, вони також проведуть якусь внутрішню перевірку для підтвердження доводів обвинувачення. Тобто паралельно», — сказав прокурор.
Він додав, що слідство хоче домогтися даних аудиту «ПриватБанку» 2016 року, щоб надати їм оцінку.
Зазначимо, 6 жовтня Київський апеляційний суд розглядав апеляційні скарги на заміну запобіжного заходу Коломойському. 2 вересня бізнесмена відправили під варту на 60 діб з можливістю вийти під заставу понад 509 млн гривень.
Та 15 вересня Коломойському переобрали запобіжний захід: розмір застави збільшили до 3,8 млрд гривень.
Адвокати Коломойського вважають рішення незаконним, необґрунтованим і просять його скасувати.