«ПриватБанк» може повернути 245 заправок, якими розпоряджалися компанії з орбіти Коломойського

Центральний апеляційний господарський суд у Дніпрі задовольнив скаргу «ПриватБанку» про скасування судової заборони на повернення 245 заправок.

Про це hromadske повідомили в пресслужбі «ПриватБанку».

Протягом майже трьох років банк був обмежений у розпорядженні заправками. Водночас сторонні особи користувалися АЗС і отримували з них прибутки. У результаті «ПриватБанк» не отримав понад 10 млрд гривень лізингових платежів і не міг продати заправки.

«Тому ми вітаємо сьогоднішнє судове рішення, яким знято усі заборони та поновлено право "ПриватБанку" на розпорядження власним майном», — сказав адвокат «ПриватБанку».

Детальніше про цю справу

У 2016 році перед націоналізацією «ПриватБанк» отримав у власність 248 заправок. Колишнє керівництво банку одразу ж передало їх у фінансову оренду компаніям з орбіти групи «Приват». Тоді уклали 22 договори лізингу з 15 компаніями. Ті передали АЗС у суборенду іншим компаніям тієї ж групи. За словами юристів «ПриватБанку», це відбувалося з порушенням законодавства.

«Погашення лізингових платежів відбувалось згідно з типовою для групи Ігоря Коломойського схемою: в перші роки сплачувалися тільки відсотки, згодом додавалася основна сума. Водночас оцінка під час передачі АЗС на баланс банку була суттєво завищеною», — кажуть у банку. Там додали, що з 2018 року боржники скоротили платежі, а потім і зовсім їх припинили.

У 2019-2020 роках «ПриватБанк» почав процес повернення заправок під свій контроль через невиконання умов оренди.