«Привід здихатися неугодних» ㅡ депутатка від «Голосу» Устінова про попередження щодо виключення з партії

Народна депутатка від «Голосу» Олександра Устінова заявила, що також отримала попередження від політичної ради партії за голосування Верховній Раді. Раніше член фракції «Голос» Ярослав Юрчишин заявив про можливі «чистки» у рядах партії. Там кажуть ㅡ ніяких рішень про виключення депутатів не ухвалювали.

Про це депутатка написала у Facebook, де опублікувала рішення політради партії.

У ньому зазначено, що попри нанесену суттєву шкоду репутації партії, депутати від «Голосу» Соломія Бобровська, Роман Лозинський, Ярослав Юрчишин, Олександра Устінова, Ольга Стефанишина та Володимир Цабаль не отримають дисциплінарні санкції. Але якщо депутати повторно підуть проти позиції партії, їх виключать.

Олександра Устінова/Facebook

«Це ㅡ попередження про виключення з партії, яке схоже виглядає як привід "здихатися" неугодних депутатів. Мені дивно було дізнатися з публічних коментарів голови моєї партії Кіри Рудик, що начебто хтось з народних депутатів був присутній на засіданні політ ради (керівний орган партії). Це неправда, ніхто про нього навіть не знав», ㅡ пише Устінова.

Через що конфлікт?

Справа у голосуванні депутатів від «Голосу» у Верховній Раді 16 березня. Тоді деякі депутати підтримали надсилання на розгляд Конституційним Судом законопроєкту про Національне антикорупційне бюро (НАБУ) та Державне бюро розслідувань (ДБР).

Законопроєкт має внести зміни до Конституції та дозволити президенту призначати директорів НАБУ та ДБР. Всього проєкт закону підтримали 267 депутатів. Тепер Конституційний Суд має перевірити, чи відповідає законопроєкт Конституції.

Водночас у партії «Голос» вважають, що законопроєкт «робить президента фактично господарем цих відомств» і позбавляє НАБУ та ДБР незалежності.

У «Голосі» додали, що партія регулярно виступала проти збільшення повноважень президента: «Саме тому таке голосування є порушенням послідовності позиції партії».

Депутати від «Голосу», що проголосували «за» з цим незгодні. Зокрема, Ярослав Юрчишин зазначав, що депутати голосували, щоб почути думку КСУ про розширення повноважень президента. Устінова зазначає, що це був «технічний і тактичний крок, щоб не дати швидко проголосувати провладний законопроєкт».