Професор з Гарвардського університету виставив на продаж власний генетичний код. Але отримати його можна і безкоштовно

Відомий генетик і професор Гарвардського університету Джордж Чьорч (George Church) вирішив виставити на продаж власний генетичний код у вигляді NFT. Водночас кожен охочий зможе завантажити ДНК науковця безкоштовно.

Про це пише видання Futurism.

Генетик вирішив поділитися своїм ДНК для стартапу «Особистий геном», який має на меті створити базу даних про геном людини. Автори проєкту закликають усіх охочих публічно ділитися своїми персональними даними «для загального блага».

Сам науковець каже, що ідея з NFT була не його, але він залюбки її підтримав.

Виставлення на аукціон ДНК одного з найвідоміших сучасних генетиків може привернути увагу до досліджень генетичного коду, над чим і працює Чьорч.

Наприклад, у 2018 році він запустив власний проєкт з Визначення послідовності нуклеотидних основ ДНК. Вона кодує спадкову генетичну інформацію живих клітинсеквенування ДНК Nebula Genomics. Окрім того, він розробляв додаток для знайомств на основі ДНК та виступав за «воскресіння» мамонтів.

«Як один з перших коли-небудь секвенованих геномів, ДНК професора Чьорча має велике історичне значення для галузі особистої розділ генетики, предметом дослідження якого є організація та функціонування геномів живих організмівгеноміки, оскільки вона використовувалася в незліченних дослідженнях і являє собою ключовий момент у науці та історії людства», ㅡ кажуть автори стартапу.

Детальніше про NFT

NFT ㅡ це своєрідний цифровий актив, що дозволяє придбати товар, який існує тільки в цифровому вигляді. Кожен такий токен унікальний, не залежить від вартості інших та підтверджує оригінальність «товару».

Токени NFT набули популярності у 2021 році. У лютому продали гіфку Nyan Cat за 590 тисяч доларів, а співачка Grimes продала колекцію цифрового мистецтва за шість мільйонів доларів.

NFT-токен можна порівняти з творами живопису (до речі, сучасні витвори мистецтва також продають у вигляді токенів): одні з них можуть бути оригінальними, а інші — лише копією. За допомогою блокчейну відстежується, хто має право власності на файл.