🎧 Променева терапія: коли застосовується, як читати виписку і що робити з побічними
У цьому епізоді подкасту «Я і воно: як пережити онко» йдеться про променеву (або радіо-) терапію. Навколо цього методу лікування раку чимало хибних думок. Пацієнти часто турбуються, чи не будуть вони радіоактивними після опромінення, чи допоможе їм дієта, яка виключає цукор і м'ясо, і чи корисна для них фізична активність.
Що ж таке променева терапія і чим вона відрізняється від радіохірургії? Як ухвалюється рішення про дози опромінення і чи можуть вони коригуватися під час лікування? Як читати медичну виписку — променевий епікриз? Які системи дозволяють досягнути ефективного лікування і не травмувати пацієнта марно? Які області опромінення передусім потрапляють у зону ризику розвитку ускладнень, як їх зменшити і що може підтримати здоров'я пацієнта під час лікування та після нього?
Експертом у цьому випуску стала лікарка-радіологиня вищої кваліфікаційної категорії Наталія Серьогіна, завідувачка відділення променевої терапії онкологічного центру «Томоклінік». Серьогіна — членкиня Європейського товариства медичної онкології та Європейського товариства променевої терапії та онкології. Її досвід роботи у сфері променевої терапії — понад 20 років.
Слухайте цей епізод на Castbox, Soundcloud, Apple Podcasts, Google Podcasts і YouTube.
Пам'ятайте: самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я. Щоб вибрати те лікування, яке підходить саме вам, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем.