Прощавайте, прохання передати за проїзд! Із 14 липня в громадському транспорті Києва не буде паперових квитків
З 14 липня паперові квитки остаточно вийдуть з обігу в громадському транспорті Києва — розрахуватися за проїзд можна буде тільки електронним способом. Усіх кондукторів обіцяють перевести на інші посади, зокрема контролера.
Про це в п’ятницю, 2 липня, повідомила Київська міська рада з посиланням на «Київпастранс».
Там нагадали, що позбувалися паперових квитків поступово. З вересня 2020 року тільки електронну оплату за проїзд запровадили на фунікулері, з листопада — на міській електричці, а з грудня — на швидкісному трамваї на Борщагівці.
З 1 липня 2021 року розпочався етап відмови від паперових квитків у міських автобусах, тролейбусах і трамваях. Він має завершитися до 14 липня. Пільговики зможуть їхати безкоштовно, як і раніше; водночас відповідальність за проїзд без оплати обіцяють посилити.
«Київпастранс» також запевняє, що кондуктори не залишаться без роботи — стануть контролерами або займуть іншу вакансію в підприємстві. Протягом 1 липня близько 370 кондукторів погодилися на цю пропозицію; решті ж обіцяють повністю виплатити вихідну допомогу.
Як повідомляли раніше в «Київпастрансі» в коментарі «Сегодня», всього на підприємстві працювали до тисячі кондукторів. Частина з них відмовилися перейти на посаду контролера за віком.
З 14 липня розрахуватися за проїзд у громадському транспорті Києва можна буде за допомогою електронного квитка. Він доступний через мобільний додаток або картку «Київ Цифровий». Його можна придбати в спеціальних терміналах і касах метро.
Водночас Київська міськдержадміністрація розпорядилася вкотре відтермінувати запуск електронної системи оплати за проїзд у громадському транспорті. Тепер вона має стати обов’язковою з 1 січня 2023 року (а не 1 липня 2021-го).
Система електронної оплати в громадському транспорті почала діяти в Києві в тестовому режимі ще в листопаді 2018 року. Так столичні чиновники хочуть відмовитися від паперових проїзних квитків у тролейбусах, трамваях і маршрутках і від жетонів — у метро.
Також е-квиток повинен запобігти незаконному обігу готівки в громадському транспорті й допомогти владі Києва правильно визначати суми компенсацій перевізникам.
У червні 2021 року Кабінет міністрів України схвалив законопроєкт щодо запровадження в автомобільному та міському електричному транспорті електронного квитка. В уряді пропонують прирівняти його до паперового.