Протести в Індії проти «закону про громадянство»: влада обмежила доступ до Інтернету та мобільного зв'язку

Уряд Індії вирішив обмежити доступ до Інтернету та мобільного зв'язку в окремих регіонах країни, де найактивніше протестують проти нещодавно ухваленого Закону про уточнення громадянства. Протестувальники вважають, що він обмежує права мусульманського населення Індії.

Як повідомляє інформаційне агентство Associated Press, доступ до Інтернету та мобільного зв'язку обмежили, зокрема, в окремих районах столиці Нью-Делі, в східному штаті Західний Бенгал, у місті Аліґарх, що на півночі країни (штат Утар-Прадеш), та в усьому штаті Асам.

Зокрема, зазначає агентство, в Аліґарху Інтернет недоступний уже шостий день. При цьому частково відновили доступ до мережі в північно-східній частині Ассаму.

За підрахунками неурядової організації Software Freedom Law Centre, що базується в Нью-Делі, з початку 2019 року влада Індії загалом блокувала доступ до Інтернету принаймні 102 рази.

Крім того, як повідомляє АР, станом на суботу, 21 грудня, з початку протестів минулого тижня в сутичках із правоохоронцями загинуло 17 людей.

Закон про уточнення громадянства передбачає, що немусульманські біженці з Афганістану, Пакистану чи Бангладеш, які втекли від релігійних переслідувань до Індії, мають право отримати громадянство країни. Таке право не залежить від того, чи прибули вони в Індію незаконно.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді стверджує, що закон спрямований на захист прав релігійних меншин. А мусульман він не стосується тому, що вони не є релігійною меншиною в країні й тому не потребують захисту. Натомість критики зауважують, що прийняте рішення суперечить світським принципам державотворення Індії, передбаченими в Конституції.

В Індії проживає близько 200 млн мусульман, що складає 14% населення країни.