Пульсоксиметри можуть працювати гірше для людей із темною шкірою. Британські лікарі радять частіше ними користуватись
Через принцип роботи пульсоксиметра — приладу для вимірювання насиченості крові киснем — він може видавати завищені показники для людей із темним кольором шкіри. До такого висновку дійшли фахівці Національної служби охорони здоров’я Великої Британії.
Про це повідомляє The Independent.
Пульсоксиметр вимірює насиченість крові киснем, пропускаючи промінь світла через палець руки, на який пристрій вдягнений. Але в людей із темною шкірою світло через палець може проходити гірше — як наслідок, пульсоксиметр видає більший показник сатурації, ніж насправді.
«Якщо вам видали пульсоксиметр, вам усе одно слід і далі ним користуватись. Важливо перевіряти насиченість крові киснем регулярно, щоб знати, чи не падає цей показник», — кажуть у британській Національній службі охорони здоров’я.
Установа додає: навіть якщо пульсоксиметр недостатньо точний, динаміка сатурації може вказати на потенційні проблеми зі здоров’ям у людини. Рівень кисню в крові у здорової людини має становити 95-99%, але в разі хронічних захворювань дихальної чи серцево-судинної системи показник може знижуватися до 92-94%.
Падіння сатурації вважається одним із виявів коронавірусної хвороби — але може вказувати й на дихальну недостатність іншого штибу. У деяких випадках сатурація непомітно може сягнути критично низьких 50-70% — цей стан називають «тихою гіпоксією», зазначає BBC.
Видання зауважує: за статистикою, люди з темною шкірою та представники етнічних менших мають більшу ймовірність перехворіти на COVID-19 у тяжкій формі або померти від нього. Ймовірно, неточність даних пульсоксиметрів може бути поясненням цього.
Як вказує The Independent, у Великій Британії роздали понад 300 тисяч пульсоксиметрів людям із COVID-19, щоб вони в разі зниження показника до 92% і нижче могли завчасно звернутися до лікарень.