путін, схоже, сподівається, що на тлі «референдумів» у росіян зросте патріотизм і вони підуть воювати — ISW

Плани кремля щодо анексії окупованих українських територій насамперед націлені на населення росії. путін, схоже, сподівається, що посилення патріотизму в країні може покращити можливості формування російських військ. Але аналітики вважають, що цього не станеться.

Про це йдеться у щоденному звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики припускають, що путін та його радники, схоже, зрозуміли, що наявних російських сил недостатньо для захоплення України. А формування нових підрозділів завдяки добровільній мобілізації досягає піку та не задовольняє потреб.

Тож путін, напевно, зараз створює правові та інформаційні умови для стимулювання добровільного призову до російської армії. За даними ISW, президент росії може наголошувати на патріотизмі та необхідності захисту нібито «російських народів» та «звільнених територій».

«путін може спробувати покладатися на посилену риторику частково тому, що кремль не може дозволити собі службові стимули, як-от премії та пільги під час працевлаштування, які він уже обіцяв російським новобранцям», — пояснюють аналітики.

Водночас росіян намагаються стимулювати покараннями. Так, у кримінальний кодекс рф ввели поняття «воєнний стан» і «мобілізація»: вони передбачають посилення відповідальності за добровільну здачу в полон, дезертирство та мародерство.

Натомість в ISW не знайшли доказів того, що кремль найближчим часом планує змінити свою практику призову. Зранку 21 вересня путін оголосив часткову мобілізацію в країні.

Що передувало?

«Громадські палати» маріонеткових «ЛНР» та «ДНР» 19 вересня почали вимагати негайного ініціювання «референдумів» про визнання їх суб'єктами російської федерації. «Громадська палата» «ЛНР» заявила, що входження до складу росії «убезпечить республіку, відкриє нові можливості на шляху повернення до мирного життя».

Невдовзі після цього ватажки «ЛНР» і «ДНР» денис пушилін та леонід пасічник обговорили ці звернення й домовились, що синхронізують подальші дії. А 20 вересня аналогічний «референдум» у Херсонській області запропонувала провести контрольована росією «громадська рада», а в Запорізькій області — рух «Ми разом із росією».

Зрештою 20 вересня окупаційні адміністрації ДонецькоїЛуганськоїХерсонської та Запорізької областей заявили, що 23-27 вересня проведуть «референдуми» про входження до росії.